Toiduuudised

ÕLLEPÄEVIK: sünkpunane Vanaisa Kirsitubakas 

Toimetas Aare Kartau, 12. aprill 2019 18:11
Vanaisa Kirsitubakas.Foto: tartugambrinus.blogspot.com
Gambrinuse kätte jõudis Lehe porter, mis üllatas kirsise tubakamaitsega.

Vanaisa Kirsitubakas (Lehe, Eesti) pdl 0,33 l. alc 6,5% vol. Ratebeeri liigimääratlus: „Fruit Beer“ ja hinnang pole välja kujunenud, Untapped ütleb „Porter - Other“ ja hinnang 3,43 punkti. Tootjainfo: „Spiced Porter with Cherries
IBU 50“.

Samal teemal

Väikest kasvu pudel, sildil piipu popsiv vana merimees. Sõrmejämedune pruunikas vahukiht on üsna püsiv. Õlle värvus – kirkalt sünkpunane.

Aroom. Oi siit vaatab vastu mitu nägu. Kadakavaik. Kamper. Kuumutatud kadakas. Seedermänni käbi. Värskelt ahju alla aetud jõulukuuse okaste piuksumine. Hõõgtraadiga kadakalauale joonistatud kuusepuu. 

Esmamekk on Magus. Kirsimagus? Vaigumagus? Rosina-kirsi-nalivka kolme kohvioaga? Keskmaitses kirsivaik. Kadakakirss. Lõkkele liiga lähedal olev kreegimänd. Röstitud seedermänni seemned. Lõppmaitse: jaa, tõepoolest tubakas! Aga pehme sigariseedri puust tehtud karbikeses hoitud tubakas, mida on leotatud kõigepealt šerris ja siis cherrys :) Järelmekk: vaigutubakas. Tubakakirss. Kohvipiip. Kadakast ei tehta ju piibukahasid? Piprakirss! 

Mega! Sellel õllel on tegusid ja nägusid ja lugusid ja mälestusi! Üsna uskumatu, kuidas on suudetud sellesse klaasikesse sisse suruda vanaisa määrimist vajavad põlved, koolitunnis puidule kõrvetatud sõnumid, esimese töökoha suitsu täis toad ja kohvipaks, suvalises saunas joodud liköörid ja veel nii umbes nelikümmend kaks mälupilti!