Toiduuudised

Halal-sertifikaat viib Võrus valmiva juustu moslemite toidulauale (8)

Toidutare, 10. aprill 2019, 08:57
Valio Eesti tegevdirektor Maido Solovjov.Foto: Valio
Valio Võru juustutehas läbis edukalt auditi, mille tulemusel omistati tehasele ja seal toodetavatele juustudele halal-sertifikaat, mis näitab vastavust moslemikogukondadele kehtivate standarditega.

Valio Eesti tegevdirektori Maido Solovjovi sõnul on Võrus valmiv kvaliteetne juust pakkunud erinevatel välismessidel islamiriikide esindajatele suurt huvi, kuid seni on sertifikaadi puudumine takistanud reaalsete tehingute toimumist, on kirjas meediale saadetud teates.

„Näiteks oleme alustanud eksporti Lõuna-Aafrika Vabariiki ja Kanadasse, kus tänu halal-sertifikaadile on võimalik müügivõrgustikku oluliselt laiendada just neis kanalites, mis teenindavad ennekõike moslemeid,“ sõnas ta.

Haagis tegutseva Halal sööda- ja toiduinspektsiooni poolt läbiviidud sertifitseerimise käigus tutvusid eksperdid kogu juustutootmist puudutava dokumentatsiooniga kõikide sisendite ja tootmisprotsesside kohta, samuti viidi läbi kohapealne audit. Sertifikaat kehtib üks aasta, misjärel on halal-märgise kasutamise õiguse säilimiseks vaja läbida uus kontroll.

8 KOMMENTAARI

m
10. aprill 2019, 16:26
mina sallijana pakun jälle lahkesti prohveti järeltulijatele oma naist ja lapsi kasutamiseks.allahu akbar!
q
Qwert 10. aprill 2019, 14:17
Enne venelaste vastusanktsioone, oli Valio kontserni käive 440 miljonit eurot, millest 75% tuli ekspordist Venemaale. Kui see turg läks kinni, siis So...
(loe edasi)
Loe kõiki (8)