Toiduuudised

PAHANE EMA: lapsed on ülekaalulised, aga koolis müüakse ikka saiakesi ja šokolaadi (44)

Ohtuleht.ee, 29. märts 2019, 10:25
Foto: PantherMedia/Scanpix
„Ma ei saa aru, miks peab üldse koolis olema kohvik või müügiautomaat, kus müüakse saiakesi, šokolaadi ja pitsat. Ajuvaba!“ leiab kolme lapse ema Ann.

„Kaks mu lastest käivad juba koolis, mistõttu olen väga hästi kursis, mis tänu koolile nende toidulauale on lisandunud. Ma ehk ei tea täpselt, kuidas on lood teiste linnadega, aga Tartus on koolidel kohvikud, kus müüakse igasugust nänni,“ kurdab naine.

„Oleme hoolekogus sellest rääkinud – ei ole kohanud vanemat, kes pooldaks, et koolis peaks ebatervislik toit saadaval olema. Puuviljad, juurviljad, normaalsed ja maitsvad praed, supid – palun! Kui ei osteta, siis pole kõht tühi! See peaks meie laste ja riigi tulevikule mõeldes olema üks esmatähtsaid asju,“ usub Ann.

Kallis lugeja, mida sina arvad? Kas koolides peab kohvikutes jääma võimalus valida, mida osta? Või peaks mõtlema eelkõige laste tervisele, mistõttu ka pakutavad tooted peaksid olema tervislikud? Kas üldse on koolis kohvikuid vaja?

44 KOMMENTAARI

e
ema 4. aprill 2019, 15:28
lapsega rääkimine on tore küll, aga ahvatluste jõud on sageli tugevam , kui emme hommikused noomitussõnad!
m
magusasõber 4. aprill 2019, 15:26
Meil ei olnud koolis puhvetit ja tegelikult polnudki vaja, sööklast sai ju kõhu täis. Täielikult vastutustundetu on müüa mingit rasvarikast ja töödeld...
(loe edasi)
Loe kõiki (44)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
manona.paris@toidutare.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee