Toiduuudised

Armastad kohvi? Pane oma oskused proovile! 

Toidutare, 27. märts 2019 10:21
Foto: Liis Reiman
Aprilli lõpus aset leidva Tallinn Coffee Festivali raames toimuvad kaasahaaravad kohvivõistlusted, kus astuvad lahingusse kohalikud kohvieksperdid ja –entusiastid. Parimatest parimad selgitatakse välja nii kohvi maitsmises, piimakujundite valamises kui ka alkoholiga kohvikokteilide valmistamises. 

Korraldajate sõnul võivad võistlustel osaleda kõik huvilised. “Muidugi eeldavad mõned võistukatsumised teatavat kogemust ja ka harjutamisperioodi, aga miks mitte end proovile panna,” julgustab võistluste koordinaator Britmarii Kroon-Kesa meediale saadetud teate vahendusel. “Barista amet on noorte seas tõeliselt populaarne ning festivali raames saavad tõusvad tähed enda tuntust kasvatada.”

Estonian Cupping Championship 2019 ehk kohvimaitsmise võistlusel asetatakse iga võistleja ette kaheksas grupis kolm tassi kohvi, millest kaks täiesti identsed ning kolmas erinev. Kasutades lõhna- ja maitsetaju, tähelepanu ning kogemusi peavad võistlejad eristama üksiku kohvi võimalikult kiiresti. Loeb nii täpsus kui ka kiirus. 

Estonian Latte Art Throwdown 2019 ehk piimakujundite valamise võistlusel tuleb osalejatel loosiga tõmmatud kujund võimalikult täpselt ja kiirelt kohvile valada. Võistlus on üles ehitatud playoff meetodil: võisteldakse paarides, igast võistluspaarist parim läheb edasi järgnevasse vooru, kuni jääb alles kaks viimast edasipääsenud võistlejat ehk finalisti. Finaalis selgitatakse välja võistluste võitja. 

Licor 43 Coffee Cocktail Challenge 2019 ehk alkoholi sisaldavate kohvikokteilide võistlus on mõeldud eelkõige baristadele ja baarmenitele. Võistluse eesmärgiks on välja selgitada parim alkohoolsete kohvikokteilide valmistaja. Võistlejate ülesandeks on valmistada kuus kokteili, millest kaks on tehtud etteantud "Spanish Coffee 43" kokteili retsepti järgi ning seejuures kasutada alkoholi Licor43 ja Coffee People poolt ette antud kohvi. Lisaks tuleb valmistada neli autorijooki, kus võib oma fantaasial lasta vabalt lennata.

Möödunud aastal toimunud Tallinn Coffee Festivali raames pälvis Estonian Latte Art Throwdown 2018 meistritiitli lätlane Edgars Dzirkalis, Estonian Cupping Championship 2018 tiitli Henry Politanov ja Licor43 Coffee Cocktail Challenge 2018 tiitli Annely Jüriöö. 

Kolmandat korda toimuv Tallinn Coffee Festival leiab aset 26. ja 27. aprillil Tallinna Kultuurikatlas. Üritusel saab tutvuda paljude erinevate ja eriliste kohvisortidega, kohvivalmistusviiside ning seadmetega. Lisaks kohvile on festivalil esindatud muud kuumad joogid nagu tee ja kakao, lisaks on avatud tänavatoidukohad ja kohvikud.