Retseptid

Lavassaare Muuseumiraudtee - tule koos pere või sõpruskonnaga! 

Promo, 18. juuli 2017, 05:49
Lavassaare Muuseumiraudteel on avatud põnevad väli- ja siseekspositsioonid, mis näitavad üle 80 veeremi ning hulganisti ajaloolisi fotosid ja teisi esemeid Eesti kitsarööpmelistest raudteedest. Septembri lõpuni sõidutab külalisi muuseumrong.

Väliekspositsioon

Muuseumi fondis on üle 80 ühiku erinevat veeremit, sealhulgas 5 auruvedurit ning rida tehnilisi seadmeid. Enamus neist paikneb välisekspositsioonis. Töötavad liiklusvahendid seisavad depoos, mis on ehitatud 1924. aastal ja on riiklik mälestis. Koostöös Läti kolleegidega Gulbene-Aluksne raudteelt töötab üks auruveduritest periooditi ka seal. Välisekspositsioonist võib näha unikaalset Saksa väliraudteede vedurit, 19. sajandi lõpus ehitatud kaubavaguneid, 20. sajandi 20.-30. aastatel ehitatud kaubavaguneid ning ainsat Eesti unikaalset reisivagunit aastast 1939. Peaaegu täies mahus on muuseumis esindatud ka Nõukogude ajastu veerem.

Siseekspositsioon

Endises turbatööstuse elamus, mis asub muuseumi territooriumil, on esitletud üle 500 erineva ajaloolise foto, eseme ja dokumendi Eesti kitsarööpmelistest raudteedest. Samuti on korraldatud nendes ruumides näitusmüük ajaloolistest raudteeteemalistest piltidest. Periooditi korraldatakse ka ajutisi fotonäitusi päevakohastel teemadel. Tähelepanu väärivad: raudtee jalgratas, käsi-tuletõrjeprits, sauaparaadid, tööriistad, mundrid ning vanad fotod ja dokumendid.

Rongisõit

Juuni algusest septembri lõpuni sõidab muuseumi (Müramaa) ja Lavassaare vahel muuseumrong. Rong on käigus igal laupäeval ja pühapäeval (septembris käigus vaid laupäeviti). Muuseumraudtee pikkuseks on 2 km. Väljumine muuseumi eest, sõit kestab 25 minutit.

Lahtiolekuajad

Juuni-

august

Muuseum avatud kõigile!

E-L 11:00-18:00

P 11:00-17:00

September

L 11:00-18:00

P 11:00-17:00

Nädala sees võimalik külastus ainult gruppidele ettetellimisel!