Retseptid

Gluteeni- ja laktoosivabad maiustused 

Eili Taavits, 12. oktoober 2015, 04:51
Eili TaatsFoto: Juta Kübarsepp
Eili Taavits on kahe tütre ema, kes sukeldus tervislike toitude maailma seitse aastat tagasi. Pikalt Eesti suurimas reklaamifirmas tootmisjuhina töötanud Eili jaoks on hea toit muutunud osaks elustiilist. Tema pere pealt on näha, kuidas kvaliteetne, värske ja võimalikult kohalikku päritolu toorainevalik tagab mitmekesise toidulaua, mis võib leevendada ka terviseprobleeme.

Koondasin siia lihtsad retseptid eelkõige neile, kelle enda või laste magusavalik on erinevatel põhjustel piiratud, samas sobivad need maiused mekkimiseks kõikidele magusasõpradele.

Mul endal on kogemus väikese lapsega, kes on tundlik nisu, piima, pähklite ja soja suhtes. Tean hästi, kui keeruline on rahuldada lapse magusaisu, kui ei ole võimalik poest osta ei sobivat küpsist ega kommi.

Igal asjal on aga mitu tahku. Soovitan vaadata asja positiivselt: see on parim võimalus loobuda kunstlikult ilustatud ja lisaaineid täistuubitud poemaiustest. Seejuures on kasulik muuta mõtlemist, et kui poes sobiva koostisega toodet ei müüda, peab sellest asjast loobuma. Isetegemises peitub võlu.

Samas ei ole mõistlik harjutada end kallite ja eksootiliste toorainetega. Kinoad ja mandlijahu on tore vahelduseks kasutada, aga kui toidutegemine on su igapäevane kohustus, siis ilmselgelt on otstarbekam panustada soodsamatele lahendustele.

Kummutan hea meelega arvamuse, et kui maius pole tehtud valgest nisujahust, taluvõist ja rammusast koorest, näeb see välja tuhm, rabe, maitsetu... Sirvi neid retsepte ja sa saad aru, et see ei ole nii. Küpsetamine on lihtne ja loominguline. Hakka pihta ja naudi tulemust!

Punapeedi brownie “Red Velvet”

Vahvlitort

Mahuline tatrapannkook