Retseptid

Krepikunst 

Kaie Mei, 29. detsember 2014, 03:24
KrepidFoto: Seljamaa Fotostuudio
Mida lihtsam retsept, seda enam mänguruumi. Ainete kokkusobitamisel avastad leidlikke võtteid, mida edaspidigi korrata. Nii sünnib klassika.

Krepid – prantsuse keeles crêpes. Õhukesed ülepannikoogid, mida üldjuhul serveeritakse täidisega.

Neutraalse maitsega põhiretsept

12 tk

vähemalt 40 minutit + küpsetamiseks kuni 20 minutit

Nisujahu 125 g

Sool 0.5 tl

Suhkur 1 spl

Suurtmuna 2 tk

Piima 2.5 dl

Sulatatud või 40g

Valmistamisvõimalused:

• Nii, nagu peab

Ühenda piisava suurusega kausis jahu, sool ja suhkur. Tekita süvend ning vala sinna kergelt lahti klopitud munad ning pisut piima. Kui oled osavam, võid munad otse süvendisse lahti lüüa. Segamiseks kasuta kindlasti visplit või mikserit – nii saad jahuklimpide teket vältida. Alusta segamist muna-piimasegust, haarates iga pöördega kaasa ka jahukihti. Kui oled saanud paksu hapukoorelaadse massi, lisa ülejäänud piim ning sega tainas ühtlaseks.

• Kui soovid mugavalt

Pane kõik ained köögikombaini tainasegajasse või purustajasse ning lase masinal segamistöö teha. Kuna tainas on vedel ja jahe, pole ka riski, et konsistents jahu tõttu sitke tuleb.

• Tähelepanu saamiseks

Ühenda ained tihedalt sulguva kaanega nõusse ning šeigi need ühtlaseks. Nauditav vaatemäng pealtvaatajatele. Kreppide küpsetamiseks mõeldud tainas on üsna vedel, rammusa rõõsa koore paksune. Retseptides soovitatud seisuaega tasub järgida, sest hea tulemus sõltub sellest, kas jahul on piisavalt lastud paisuda või mitte. Aega võiks varuda vähemalt pool tundi, kuid õhukindlalt külmikus hoituna säilib tainas ka paar ööpäeva.

• Praadimiseks sobivad kõik mittenakkuva pinnaga ning ühtlase põhja ja madala äärega pannid, eriti hea, kui need oleksid juba sisse töötatud. Kuna tainas sisaldab sulavõid, pole kreppe vaja ilmtingimata rasvainega praadida.

• Kui soovid toekamaid ja krõbedamaid kreppe, prae neid või-õlisegus. Maitsevaheldust võib pakkuda ka tilk pähkliõli ülejäänud õli hulgas.

• Esimene krepp ei pruugi õnnestuda ka vilunuimal kokal. Panni õige temperatuur mõjutab tulemust kõige enam. Pann ei tohi olla liiga jahe ega suitsevalt kuum. Niipea kui märkad suitsuvinet, rahusta panni pliidilt tõstmisega.

• Lusikast või kulbist mugavam on tainast pannile valada tilaga nõust. Tainas peab pannil olema nii õhuke, et sellest pannipind läbi kumab. Kasuta selleks panni kallutamise tehnikat või silu tainast lusikapõhjaga.

Soovitused:

• Asenda piim mineraalvee või mahlaga – tulemus on krõbedam ja õhem.