Toiduuudised

ÄRA SOLVA KOHVI: ehk miks lattet pärast lõunat tellida ei tohi 

Toidutare, 26. aprill 2019, 07:50
 Panthermedia/Scanpix
Kohv on paljude religioon, ent sellest hoolimata sageli ei tunta seda aromaatset jooki piisavalt. Teeme kohvigurmaanidele Itaalia kommetele toetudes puust ja punaseks ette, millal missugust kohvi tasub juua ning milline kohvijook on üleüldse solvang kohvikultuuri vastu. 

Itaallasted oskavad kohvi austada. Neil on ka väga loogilised juhised, kuidas kosutavat kohvi läbi päeva tarbida, ilma et sellest tõuseks liialt ebamugavusi. Loe ja pane tähele!

Caffè
Sageli nimetatakse seda Itaalias ka caffè normale. Olemuselt espresso, must ja väikeses tassis. Itaallased ei tunnista topeltespressosid - kui tahad veel üht laksu kofeiini, mine soeta värske. Parim lõuna- ja õhtusöögi lõpetaja, mis kenasti üles ergutab, ent mitte liiast.

Cappuccino
Klassikaline espressopõhine kohvijook, milles on võrdselt kohvi, auruga vahustatud piima ning piimavahtu. Seda jooki tarbitakse vaid enne või hommikusöögi ajal, mitte kunagi hiljem!

Caffè Latte
Cappuccino kreemisem ja piimasem variant, kus üks osa espressot ja kaks osa auruga kuumutatud piima ning veidi piimavahtu kõige peal. Ka see jook kuulub oma suure piimasisalduse tõttu hommikusse!

Caffè Macchiato
Neile, kes siiski tahaks veidi piimasemat kohvi. Espresso, mille otsas on natuke piimavahtu. Seda jooki passib juua terve päev.

Caffè Americano
Itaallaste meelest kõige põlastusväärsem kohv ehk espresso, millele on kallatud juurde kuuma vett, saamaks ameerika stiilis kannu tilkunud kohvi.

Caffè Lungo
Niinimetatud pikk kohv, millele on erinevalt americanost kuuma vett ainult veidi otsa läigatatud.

Caffè Corretto
Kohv, millega sobib lõpetada tööpäeva ning juhatada sisse õhtusööki. Tõlkes tähendab see parandatud kohv ehk tavalisele espressole on otsa tilgutatud veidi head kangemat kraami: grappat, sambucat, või mõnd likööri.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
manona.paris@toidutare.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee