Toiduuudised

Tõusev Itaalia köögitäht: Munad hommikusöögiks? Tänan ei, palun süsivesikuid! 

Toidutare, 4. veebruar 2019, 08:51
Foto: AFP/Scanpix
Just nii lausub kokandusmaailma uus tõusev kaunitar, Roomast pärit kaunitar Giada De Laurentiis. "Ma ei soovi proteiini hommikusöögiks - see pole mina!"

Portaal Food&Wine vestles Giadaga üha populaarsemaks muutuval hommikusöökide teemal. Viimasel ajal on päeva esimese eine küsimus üle kogu maailma üha põletavamaks tõusnud - mida süüa, millal ja kui palju?
Munad on olnud üsna pikka aega hommikusöögi lemmik nr 1, kuna sisaldavad palju inimesele kasulikku valku ning mineraalaineid. Giada, kelle kokaraamatud ja saated on maailmas üha populaarsemad ning kellele "süüs" pannakse kaasaegse itaalia kulinaaria taaselustamist, pole munadega hommikusöögilaual sugugi nõus.
Tema nimelt eelistaks seal süsivesikuid, sest just nende najal on tema üles kasvanud. Ent tema hommikud pole sugugi nii magusad, kui võiks tunduda.
"Otse loomulikult ei saa ma iga päev süüa sarvesaiu või kreemisaiakesi, seega olen leidnud endale tervislikumaid variante. Keedan näiteks kaerahelbeputru oliivõli ja meresoolaga. Mõnikord lisan ka Marcona mandleid ja vürtsidega maitsestatud mandariine. Või naudin hoopis pruuni riisi oliivõli ja meresoolaga. Tärklist eelistan seega süüa hommikuti."
De Laurentiis armastab ka mune, ent ehtsa itaallasena ei söö neid hommikusöögiks. Munadest saab näiteks lõunasöögiks teha imelise frittata!