Toiduuudised

SOOVID PEKIKÕHUST LAHTI SAADA? Söö rohkem neid viit toitu! (20)

Ohtuleht.ee, 26. juuni 2020, 08:00
Võõkohale kogunenud rasv on kahjulik isegi siis, kui inimene on muidu normaalkaalus. Foto: Vida Press
Kui rasv koguneb vöökohale, pole see ainult häiriv iluviga. Rasv koguneb ka siseelundite ümber, mis võib põhjustada mitmeid haigusi.

Vöökohale kogunenud rasva seostatakse näiteks diabeediga, kõrge vererõhuga, unehäirete, südamehaiguste ja muude hädadega. Isegi siis, kui inimene on muidu normaalkaalus, aga vöökoht on rasvunud, on see oht tervisele.

Kui tahad, et kõhupekki koguneks vähem, söö rohkem neid viit toitu!

Lõhe

Lõhe sisaldab palju valke, mis hoiavad pikalt küllastustunde. Lõhe on ka väga hea D-vitamiini allikas, aga D-vitamiin aitab muu hulgas hoida kaalu kontrolli all, sest on seotud hormooniga, mis vastutab näljatunde eest. Lõhet saab grillida, küpsetada või suitsutada, see sobib ka salatitesse, pirukatesse ja suppidesse.

Kreeka jogurt

Väherasvane Kreeka jogurt sisaldab kuni kaks korda enam valke kui tavaline jogurt, mis tähendab, et küllastustunne püsib kauem ja söögiisu on paremini kontrolli all.

Jogurt on ka hea kaltsiumiallikas, mis aitab samuti kõhupekiga võidelda. Arvatakse, et kaltsium tõhustab rasvapõletust ja kiirendab ainevahetust. Peale selle sisaldab jogurt kasulikke baktereid, mis aitavad hoida nii seedimise kui  kaalu kontrolli all.

Artišokk

Artišokk sisaldab prebiootikume, mis tõhustavad probiootikumide toimet. Pre- ja probiootikumid aga soodustavad soolestikus heade bakterite kasvu. Kasulikud bakterid vähendavad põletikke ja seedehäireid, mis aitab samuti kõhupekiga võidelda.

Brokoli

Sibulad

Sibulad sisaldavad kiudainet inuliini, mis toimib nagu prebiootikum, soodustades seedimist.

Allikas: Iltalehti

Samal teemal

5. august 2020, 05:00
KASULIK TOIT VÕI TÄIELIK MÜRK? Ära usu pimesi neid viit väga levinud toitumisnõuannet!
10. juuli 2020, 07:00
NÄKSIMISISU PIINAB? Kaalust alla võtta aitab see väike tuntud abiline!
9. juuli 2020, 06:00
PANE SOOLESTIK PAREMINI TÖÖLE! Need viis reeglit hoiavad seedimise korras
16. juuni 2020, 05:00
KOGU AEG TAHAKS SÜÜA! 11 tavalisemat põhjust, miks oled pidevalt näljane