Toiduuudised

Kuus nõksu, mis muudavad tüütu nõudepesu veidigi lõbusamaks 

Naisteleht.ee, 31. jaanuar 2019 14:00
Foto: PantherMedia/Scanpix
Nõudepesu võib tunduda äärmiselt tüütu kohustus, mida aina ja aina edasi lükatakse ning mistõttu köögikapp kipub nõudehunniku all ägama. Kuid, asjata! On olemas mõned üsna lihtsad nõksud, mis muudavad tüütu nõudepesu veidigi lõbusamaks. Proovi järgi!

  •  Pese nõusid käigu pealt. See tähendab, et ära oota nõudepesuks mingit eraldi aega. Kui teed köögis süüa, tekib kindlasti mõni hetk, millal saad mustad nõud puhtaks loputada ja ka kapi lapiga üle lasta, soovitab Appartment Therapy.
  • Vähenda nõude arvu köögikapis. Eriti, kui elad üksi, piisab sulle tegelikult ju vaid paarist taldrikust ja kruusist. Sest pea meeles: mida rohkem nõusid sul kapis on, seda rohkem sa neid kasutad ja määrid.
  • Lisa nõudepesu protseduuri põnevust. Pane näiteks makk lemmikmuusikaga tümpsuma või telekast mõni jutusaade taustaks kõlama.
  • Leota nõusid enne pesemist. Paljud nõudepesu mittearmastavad inimesed on leidnud, et leotatud nõud saavad poole kiiremini puhtaks. See aga aitab hulga aega kokku hoida!
  •  Ära jäta nõusid ööseks kraanikaussi kuivama. Sest kuivanud nõusid on keeruline ju puhtaks saada ning nii pead sa endale mittemeeldivat tegevust veel kauem tegema.
  • Kutsu end korrale. Näiteks tuleta meelde, mis kõik võib juhtuda, kui nõud kraanikausis pesemata jäävad. Kõikvõimalikke baktereid, putukaid ja rõvedat haisu sa oma kööki ju ei soovi?

Samal teemal

27.01.2019
Tõhus nipp, mis eemaldab pottidelt-pannidelt roosteplekid kiirelt
26.01.2019
Kolm põhjust, miks peaksid nõusid pestes kummikindaid kandma
26.01.2019
Säästunipid köögis! Nii saad majapidamiskulud kontrolli alla
09.01.2019
Kui puhas on sinu korduvkasutatav joogipudel?