Toiduuudised

MAAGILINE VEDELIK: kurgipurgi mahla on patt minema visata (9)

Toidutare, 16. november 2020 15:46
Foto: PantherMedia/Scanpix
Marineeritud kurgi vedelik rändab liiga sageli valamust alla, ent seda saaks üsna edukalt veel toiduks kasutada. Lisaks on see tervisele kasulik!

Portaal Cooking Light toob välja, et eriti koduste marinaadide puhul, kus on kasutatud säilitusainena vähem (või üldse mitte) äädikat ja pigem looduslikke käärimisprotsesse, sisaldab kurgipurgi vedelik seedimisele kasulikke probiootikume. Liiga palju ei tasu ka peljata sissetehtud kurkide naatriumisisaldust, mis aitab kehal taastada peale suuremat pingutust tekkida võivad elektrolüüdikadu. Elektrolüüdid on aga kehale vajalikud selleks, et säilitada õiget vedelikutasakaalu.

Lisaks on kurgivedelikus nii soolamise kui ka marineerimise korral teatud kogus äädikat. Arizona osariiklikus ülikoolis tehtud uuringu kohaselt võib äädikas ning seetõttu ka äädikat sisaldav kurgimahl alandada diabeedile mittekalduvatel ehk tavalistel  inimestel veresuhkrutaset, kui seda tarbida seda koos erinevate süsivesikutega nagu näiteks herneste, ubade, täisteratoodete ja köögiviljadega.

Veresuhkru kontrollist sõltub aga näljatunne ning seetõttu ka võime kehakaalu alandada. Madalama veresuhkruga inimesed langevad väiksema tõenäosusega ülesöömise ohvriteks. Kiireneda võib ka ainevahetus.

Ameerikas, kus spordijoogid on sageli liiga magusad ja täis ebavajalikke  lisaaineid, soovitatakse kurgimahlaga vett juua pärast tõsisemat trenni, kui keha vajab kosutust. Nimelt kaotab inimene pärast pingutust higistamise ja muu pingutuse mõjub ohtralt hädavajalikke elektrolüüte. Kurgimahlaga segatud vee joomine aitab neid nutikalt ja üsna odavalt taastada.

Tähtis on aga meeles pidada, et kurgimahl pole mõeldud igapäevaseks kasutamiseks, ning et seda tuleks kõrge soolasisalduse tõttu alati lahjendada. Ka tuleks kindlasti juua piisavalt vett kõrvale.

Milleks aga võiks kurgipurgi mahla kasutada?

  • 1. Salatites äädika asemel. Näiteks ameerikalik cole slaw salat kapsast ja porgandist saab sellega väga maitsev. Ka tomatisupp, köögiviljasmuuti ja lihtne kartulisalat saab kurgimarinaadist lisamaigu juurde.
  • 2. Tee kiirmarinaadis köögivilju. Lõik juurikad meelepärasteks tükkideks, kata kergelt soojendatud kurgivedelikuga ning aseta jahedasse kohta marineeruma.
  • 3. Marineeri selles liha, lisades maitse järgi meelepäraseid ürte nagu näiteks tüümiani või rosmariini.
  • 4. Umbrohutõrjujana aias. Lihtsalt piserda kohtadesse või umbrohu lehtedele.
  • 5. Kui keha vajab kohe elektrolüütide osas turgutust, nagu näiteks peale tõsist trenni või väga pidust õhtut.