Toiduuudised

Teistele küpsetamine teeb õnnelikuks! ( 10 retsepti!) 

Toidutare, 11. jaanuar 2019, 10:54
Teadlased on välja selgitanud, et koogiküpsetamine teeb õnnelikuks. Eriti rõõmsad on sealjuures need inimesed, kes küpsetavad teistele - endale jääb tegemise rõõm ning kaaslaste imetlus, kalorid aga lähevad jagamisele!

Lisaks on tuvastatud, et küpsetamine aitab väga hästi stressi leevendada, kuna pakub ajule alternatiivset tegevust. Keeruka koogi valmistamine nõuab keskendumist ja tähelepanu, seega ei jõua inimese aju muude asjadega eriti tegeleda, pakkudes vahel nii vajalikku vabastust parasjagu piinavatest probleemidest.
Lisaks on psühholoogide sõnul teistele küpsetamine väga hea sõnatu kommunikatsiooni vorm. Läbi ajaloo on olnud kombeks kinkida või viia inimestele murranguliste sündmuste korral erinevaid küpsetisi, alates lapsesaamisest kuni leinani. Kook on ka üks paremaid viise öelda kellelegi aitäh teostatud teene eest. See on kea hea viis väljendada sõnadeta, et antud inimene või grupp inimesi on oluline.
Paljude skultuurides, nende hulgas siinsamas Eestis on toidu jagamine üks viise, kuidas ennast tunda teatud seltskonna liikmena. Toit on armastus, mida jagatakse lähimatega. Läbi selle näidatakse kiindumust ja soosingut.
Lisaks muule on teistele küpsetamine isetu. See näitab valmidusest teiste heaks midagi head teha, teha head ja olla selleläbi ise parem inimene.
Seega - kui aasta alguse stress on end juba üsna kurjaks kruvinud, keera käised üles, vali meie portaalist mõni parajalt keerukas kook ja luba endale veidi küpsetamisteraapiat. Saadud kooki aga jaga lähematega või sõpradega. Või vii esmaspäeval kolleegidele!