Retseptid

USA staarkokk: Ära raiska raha mõttetutele köögividinatele! 

Toidutare, 4. jaanuar 2019, 13:40
 
Ameerikas tuntud kokandusguru Alton Brown on andnud rokkiva intervjuu, kus pilkab inimesi, kes üritavad oma kogemuste puudumist köögis korvata järjekordse kalli, ent mõttetu köögividina soetamisega.

Alton Brown, kes on ülelombi tuntud kui kokandussaate "Good Eats" täiuslikkusefriigist juht, ei soovita köögis oluliste asjade pealt kokku hoida. Ent mis on oluline?
"99 protsenti asjadest, mida inimesed kööki kokku ostavad, osutuvad mittevajalikeks. Köök on enamasti täis mõttetut kräppi," lausus ta veebiväljaandele Money.
"Me ostame hunnikute viisi kola, kui samal ajal tegelikult võiks säästa paari korraliku poti ja kahe normaalse noa jaoks. Naljakas, et inimesed ütlevad oi, nad ei raatsi kulutada 400 dollarit noa peale. Okei, jah, aga sa ostsid mullu kuus blenderit ja muid naeruväärsusi, mis vedelevad kasutult. Inimesed otsivad köögis otseteid, mina aga nendesse ei usu."
Brown tunnistab, et suhtub uutesse niinimetatud tehnoloogiaimedesse nagu multikeetjad skeptiliselt. "Kõik sõltub, millisest uuendusest on jutt. Mina olen üks nendest, kes võtab uusi asju väga aeglaselt omaks. Jah need uued asjad teevad kindlasti imelisi asju, aga mina vaatan ja mõtlen, et mu köögis on juba piisavalt vidinaid, mis saavad hakkama sarnase asjaga. Ja ma juba oskan neid kasutada. Mis mõtet on teist sarnast vidinat soetada ja selgeks õppida?
Brown lisab ka, et suhtub igatsorti nutiabilistesse skeptiliselt. "Usun, et lõppeks on isiklik kogemust tehnoloogiast võimsam."

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
manona.paris@toidutare.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee