Kollaaž

Foto: 8x Jaan Heinmaa, Hele-Mai Alamaa, Siim Vahur
Toidutare 23. veebruar 2022 17:29

Rosolje, mida Peterburis nimetatakse mõnedes kohtades suisa Eesti salatiks, on üks meie uuema aja köögi nurgakivisid. Laiemalt levima hakkas see esimese vabariigi aegu, et nüüd siis taassündi teha. Vaata, mis toredaid rosoljeretsepte me Toidutare varamust uusaastalaule leidsime! Täna ongi hea mõte salatikraami varuma hakata, et tegu aastapäeva õhtuks maitsestuda jõuaks. 

Klikka retseptil: Rosolje

Rosolje üheksat moodi

Foto: Jaan Heinmaa

See oliiviõliga köögiviljasalat on just neile, kes ei soovi süüa rohke koore ja majoneesiga rosoljet. Kõige parem on see salat värskelt kokku segatuna!

Klikka retseptil: Soe kitsejuusturosolje

Soe kitsejuusturosolje

Foto: Jaan Heinmaa

Mahe köögiviljavorm sobib kartulite asemel liha kõrvale, aga ka soojaks eelroaks. Head mekki lisab roale kitsejuust.

Klikka retseptil: Rosolje Polli moodi 

Rosolje Polli moodi 

Foto: Hele-Mai Alamaa

Lase enne serveerimist vähemalt tund külmas seista. Serveeri kiluvõileibadega.

Klikka retseptil: Roosapalgeline rosolje 

Roosapalgeline rosolje 

Foto: Siim Vahur

Õiges pidulauarosoljes on ikka heeringas sees. Selles pisut vindiga rosoljes on suitsuheeringas, mille tõstavad taldrikule ka veendunud heeringapõlgurid. Kartuli kohta täidab tervislik kikerhernes, mis sobib salatisse hästi.

Klikka retseptil: Vanakooli rosolje 

Rosolje

Foto: Jaan Heinmaa

Rosolje hiilgeaeg jääb möödunud sajandi 30-ndate ja 60-ndate aastate vahele, kui Eestimaal ei peetud selleta ühtegi pidu. Vähehaaval aga tõrjus pidulaua kroonimata kuninga välja lihtsama koostisega ja hõlpsamini valmiv kartulisalat.

Klikka retseptil: Tervislik rosolje kodujuustuga

Tervislik rosolje kodujuustuga

Foto: Jaan Heinmaa

Vana hea rosolje tervislikum variant, kus hapukooremajoneesikastme asemel on kodujuust ja tsipake oliiviõli. Retseptis liha puudub, aga soovi korral võib alati lisada head vorsti, sinki või praeliha. Ilma lihata sobib nii iseseisva roana kui ka mõne mõnusa šnitsli või prae kõrvale.

Klikka retseptil: Seenerosolje 

Seenerosolje 

Foto: Jaan Heinmaa

Seenerosolje on hea vaheldus klassikalisele rosoljele. Väga maitsva salati saad äsja kupatatud riisikatest, kuid kasutada võid ka soolaseeni.

Klikka retseptil: Tervislik rosolje

Tervislik rosolje

Foto: Toidutare

Vahelduseks aastalõpu rammusatele roogadele võid valmistada rosolje ilma tavapärase majoneesikastmeta. Tervisliku salati juurde kuulub lahjem kaste, mida serveeritakse eraldi kausikeses.