Toiduuudised

HINGEDEPÄEVAKS KÜLAKOSTI: 10 retsepti, millega ennast ja esivanemaid kostitada 

Toidutare, 2. november 2019, 09:12
Foto: Panthermedia/Scanpix
Hingedeaeg on eestlastele olnud alati tähtis – siis kaeti õhtuks lauad hea ja paremaga, et lahkunud kallid kaimud saaksid öösel tulla maiustama. Või siis ise lubada endale pere seltsis üks muhe vaikne õhtu, mil küünlatule ja hea toiduga meenutada lahkunud armsamaid.

Rahvatarkustes on kirjas, et hingedeajal oodati hingesid koju. „Sel puhul kaeti neile tuppa, sauna või toapealsele laud, mille äärde kutsusid peremees ja perenaine hingi nimepidi toitu maitsma. Neil paluti kaitsta põldu ja karja. Hingedeaja lõpul tänati ja saadeti hinged taas ära.“

Hingedele pakuti igasugust surnute mälestamise juurde kuuluvat toidukraami: käkke, pähkleid, ube, herneid. Samuti oli kombeks küpsetada kakukesi ehk hingeleiba.

See oli endasse süüvimise, sisemise puhastuse aeg. Samuti oli see suhete klaarimise ja sõlmimise aeg – just hingedeajal käidid kosjas.

Kuidas saaksid toidud seda kajastada? Esmalt sellega, et neid oleks palju et saaks ka ootamatute külalistega jagada. Näiteks mõni muhe ja maitserikas pajaroog, mis pole nii kallis valmistada, ent mida jagub paljudele.

Igasorti karaskid ja kakukesed on head näksimisroad. Samamoodi soojendavad road, mida mõnus ahju järelsoojuses küpsetada, nagu näiteks hautatud kapsad või aedviljad. 

Klikka retseptil: Ahjuroog bataadi, peedi ja vürtsikate kikerhernestega 

Ahjuroog bataadi, peedi ja vürtsikate kikerhernestega Foto: Jaan Heinmaa

Mugavalt valmiv õhtusöök, kus vaja vaid köögiviljad tükeldada ja maitsestatult ahju küpsema panna. Serveeri koos küüslauguga maitsestaud jogurtikastmega.

Klikka retseptil: Lambalihahautis kõrvitsa ja kikerhernestega 

Lambalihahautis kõrvitsa ja kikerhernestega Foto: Tuuli Mathisen

Kuldsete kõrvitsate hooajal saab ühte patta sättida nii lamba kui ka kõrvitsa. Vürtsine ja tomatine supp on tõeliselt soojendava iseloomuga. Kes soovib tugevamat toitu, võib koos kõrvitsaga lisada ka kartulit.

Klikka retseptil: Kaera-juustu ahjukaraskid 

Kaera-juustu ahjukaraskid Foto: Jaan Heinmaa

Sega küpsetuspulber jahuga. Lisa helbed, sool, suhkur ja riivjuust. Nirista segu peale sulatatud margariin ja lisa piim võimalikult lühida segamisega. Jaga tainas kaheks, tõsta küpsetuspaberiga kaetud ahjuplaadile ja patsuta jahuste kätega kaheks 1 cm paksuseks kettaks. Torgi need kahvliga auguliseksja küpseta 225° juures 15 minutit.

Klikka retseptil: Iiri soodaleib punaste läätsedega 

Iiri soodaleib punaste läätsedega Foto: Jaan Heinmaa

Ahjusoojalt koos võiga viib see küpsetis keele alla. Maitseb hommikukohvi kõrvale, koos juustuga on seda hea pakkuda ka külla tulnud sõpradele esimese nälja kustutamiseks ja oma perele argiõhtuseks maiustamiseks.

Klikka retseptil: Manija Vilma lihaleib 

Manija Vilma lihaleib Foto: Taivo Tenso

Selle retsepti järgi valmib rukkikroovleib, mille tegu kestab kaks päeva, ning peki ja kalaga sobib see püülileivast pareminigi. Tainas peab käärimise ajal soojas olema. Riided ja kasukad võib peale tõsta, et tuult ei saaks. Tainas ei tohi olla ka liiga vedel, aga ka mitte liiga tugev.

Klikka retseptil: Lambalihaga ühepajatoit 

Lambalihaga ühepajatoit Foto: Jüri Seljamaa

Toekas talvine roog, mis valmistab end pliidil ise ega nõua perenaiselt liigset tähelepanu.

Klikka retseptil: Hapukapsaorsoto suitsujuustu ja tüümianiga 

Hapukapsaorsoto suitsujuustu ja tüümianiga Foto: Andra Kalda

Üks veidi ootamatute maitsekooslustega - juust ja tüümian - kapsaroog. Ent väga väärt järele proovimist. 

Klikka retseptil:  Mulgikapsad 

MulgikapsadFoto: Jaan Heinmaa

Tuntud mulgimaine roog, mis erinevalt tavalisest hautatud kapsast sisaldab ka kruupe. Isegi kui pakute mulgikapsaste kõrvale ainult leiba, saate ikkagi piisavalt tõhusa eine, koos keedetud kartulitega aga tugeva lõunasöögi.

Klikka retseptil: Talupoja seljanka 

Talupoja seljanka Foto: Rene Riisalu

See seljanka modifikatsioon on abiks kiire õhtusöögi valmistamisel, kui töölt koju jõudnud perenaine on väsinud, kuid pere ootab süüa. Supi lihtne valmistusviis on jõukohane ka meesperele ja lastele.

Klikka retseptil: Pidusai martsipani ja kardemoniga 

Pidusai martsipani ja kardemoniga Foto: Jaan Heinmaa

Kaneeli ja kardemonine pidusai martsipaniga sobib hästi hingedeaega, sest toob tuppa häid aroome  ja kodusoojust. Pimedatel talveõhtutel on pärmitainast saia mõnus ka koos lastega küpsetada. Kogus 10 lõiku.