Retseptid

Otsime tänavust Eesti parimat talutoitu 

Toimetas Manona Paris, 12. juuli 2018, 09:11
 Eestimaa Talupidajate Keskliit
 Juba kolmandat aastat Eestimaa Talupidajate Keskliidu poolt korraldatava parima talutoidu valimise eesmärk on tõsta esile ehtsat talutoitu ja tunnustada talunike tööd. Parimatest parimad talutoidud selguvad kaheksas erinevas kategoorias ja võitjad kuulutatakse välja 25. augustil Saaremaal toimuval XXVII üle-eestilisel talupäeval.

Eestimaa Talupidajate Keskliidu juhatuse liikme Kerli Atsi sõnul on konkursi eesmärk Eesti tublisid talunikke tunnustada, inspireerida ning seeläbi innustada neid rohkem tegelema tootearendustega. “Aasta aastalt võtab konkursist osa järjest rohkem talunikke ning juurde tulnud ka uusi tooteid, mistõttu oleme konkursile toonud ka mitmeid lisakategooriaid,” selgitab Kerli Ats. Sel aastal jagatakse tunnustusi juba 8 erinevas kategoorias.
Eelmise aasta parima talutoidu konkursi võitja Andre juustufarmi perenaise Erika Pääbuse sõnul on väiketalunikele mõeldud võistlusel osalemine ja tunnustuse saamine kasvatanud nende ettevõtte tuntust, mille tulemusena on suurenenud ka kliendibaas. “Konkursi võitmine ja parima talutoidu tiitli saamine on andnud meile kinnitust, et teeme õiget asja. Kindlasti oleme saanud ka julgustust ja enesekindlust uuteks tootearendusteks,” kinnitab juustufarmi perenaine.
2018. aasta parim talutoit selgitatakse välja kaheksas erinevas kategoorias:
•       Parim piimatoode
•       Parim juust
•       Parim pagaritoode
•       Parim lihatoode
•       Parim maius
•       Parim tervisetoode
•       Parim jook
•       Parim lisand
Kaheksa kategooria võitjate hulgast selgitatakse välja ka konkursi üldvõitja, kes pälvib konkursi peaauhinna*.
Hindamiskomisjon valib parimaid tooteid 16. augustil Tallinnas Academic Food Lab’is. 2018. aasta parim talutoit kuulutatakse välja 25. augustil  Saaremaal Upa külas Suure Tõllu puhkekülas toimuval XXVII üle-eestilisel talupäeval. Hindamiskomisjoni kuuluvad toidublogijad, kokad, ajakirjanikud ja turunduseksperdid. Komisjoni esimees on Eesti Talupidajate Keskliidu nõukogu liige Kaul Nurm, kes on konkursi ideeline autor.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
manona.paris@toidutare.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee