Toiduuudised

PANE SEE VÕILEIB KÄEST! Enne ööund näksimine ei lase südamel end ise parandada 

Toidutare, 8. mai 2019, 16:19
Foto: Daisy Lappard/Naisteleht
Uue uuringu kohaselt on südame veresoonkonna tervise seisukohalt oluline ka see, et inimene ei sööks liiga hilja õhtul. Segamatu uni on äärmiselt oluline, et süda saaks ennast „ise parandada“.

Birminghamis asuva Alabama ülikooli teadlased tuvastasid loomkatsete teel, et süda suudab kahjustatud rakke une jooksul taastada. Ent kui vahetult enne magamist tarbida toitu, parandamise protsess peatub, edastab Food News.


Uuringu läbiviijad laususid, et piltlikult on hilisõhtune söömine sama kahjulik, nagu majapidamises väljaviimata jäänud prügi. Kui prügi hulk kasvab, läheb majapidamises kord käest ära. Kui hilja õhtul enne uinumist süüa, võib see tekitada südamele probleeme.


Teadlased möönavad, et tegu oli üsna väikesemõõtmelise uuringuga, ent see aitab aimata, kas ja kuidas oleks valikuline paastumine südamele tervislik.
Söömine vahetult enne uinumist pole kunagi hea mõte, kuna võib tekitada seedevaevusi ning unehäireid.

Toitumisteadlased taunivad ka seda, et päeva tugevaim söögikord oleks õhtul, kuna inimese organismile ei sobi, et suure koguse toidu seedekulglas lõhustumine leiaks aset pikaliasendis. Seetõttu soovitaTAkse peale tugevat einet kindlasti teha väike jalutustiir ning kasvõi teha köök hommikuks korda.