Toiduuudised

ÕLLEPÄEVIK: tihke ja täidlane Cherry Bänger 

Toimetas Vidrik Võsoberg, 28. detsember 2018, 16:26
Foto: tartugambrinus.blogspot.com
Gambrinus nautis kodumaist küpset ja täidlast jooki, ent arvas, et kirsse oli veidi vähevõitu.

Cherry Bänger (Põhjala, Eesti), pdl 0,33 l, alc 12,5% vol. Ratebeeri liigimääratlus: „Stout – Imperial“ ja hinnang pole veel välja kujunenud. Untapped ütleb „Stout - Imperial / Double“, hinnang 4,08 punkti.

Tootjainfo: „Imperial stout with cherries, chocolate and vanilla pods.“

Väike lihtne pudel, kohati kirsipunane laialivalguv sildikujundus. Mustjaspruun sõrmepaksune vahukiht kaob kiirelt. Õlle värvus - mäealune must.

Aroom. Šokolaad, alkohol, kohv, vinnutatud loomaliha, vaskne vana uhmer.

Esmamekk on raske kehaga ja magus, üsna kohe kõvasti magus ja hapukas ja keeleotsa kruttiv ja šokolaadine. Kirsimarmelaad ja vaade kõrghoone katusel olevast penthouse’ist üle varahommikusse ärkava linna.

Keskmaitse. Dekadents on see, kui teiste ärkamisajal võtad sina oma selleöise teise õlle, sest siiani oled sa ainult sõpradega kaarte mänginud ja naernud ja laulnud ja vastastikku nöökinud. Kolm konjakisse kastetud kirssi on olnud su õhtusöök ja kesköine snäkk ja varahommikune suuvärskendus. Nüüd võtad neljanda.

Lõppmaitse. Datlid on ju ka head asjad, kas ei? Kolm datlit - selles on lugu ja sümbolismi, kas ei? Ja siis sinu vastupidine ja ihulik-lihalik nauding sellest raskest šokolaadisest nirest, mis üle huulte ja keelte su sisse kaob, muutes vastuhommikuselt väsinud silmad veelgi raugemaks.

Järelmekk. Klaasseintega penthouse on hommikuti parim koht, sest sinul on juba päike, samas kui all tänavail on veel öö. Öö, nagu su klaasis olev vedelik. Ja äsjalahkunud külaliste koridoris kaugenev kõmin. Hommikuti on vahest hea olla üksi. Sõbrad teavad.