Toiduuudised

ÕL VIDEO | Teeme ise koduste vahenditega odava õunapressi! (9)

Vidrik Võsoberg | Video: Aldo Luud, 7. september 2018 17:23
Mahlapresside vahendusfirma OÜ Riksman kaasomanik Julija Laksberg järeltulija ja mahlapressisüsteemiga: press, kurnamisanum ja õunapurusti. Foto: Tairo Lutter

Paljud tänavuses õunauputuses suplevad aiapidajad mõlgutavad mõtet ubinad vitamiinirohkeks mahlaks teha, aga mahlapresside valik lööb silmad kirjuks ja tekitab segadust. Väike, keskmine, suur? Mehhaaniline, hüdrauliline, veesurvega? Kas osta juurde õunapurusti või mitte?

Õunapurustaja osas on vastus tegelikult lihtne: heida korraks pilk õunte kogusele ja mõtle, kas sa ikka tahad need mahlateo tarbeks ükshaaval käsitsi noaga tükkideks lõigata. Ning ka mahlapressi ostes ei pea väiksema õunapuuaia omanik tingimata pead lõhki mõtlema. Tuleb endale selgeks teha, kui palju on mahlategu ootavaid õunu – ja võtta pressi ostmist kui aastatepikkust investeeringut.

Veebisait mahlapress.ee sai alguse, kui perekond Laksberg aastaid tagasi endale korraliku õunamahla tegemise tööriista otsis ja esimese hooga sellist kuskilt ei leidnud. Nõudlik pere on valdkonnas sees ja saab endale lubada parimat võimalikku, aga perepea ja firma ühe juhi Denis Laksbergi sõnul saab väiksema õunte koguse puhul asjad ka suhteliselt lihtsasti aetud.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

22.09.2018
Eakad sugulased käivad pinda: aias uputab viljadest, tule ometi appi!