Toiduuudised

Teadlased: need kuus toitu aitavad kaalu langetamist kiirendada (2)

Ohtuleht.ee, 13. aprill 2018 11:20
Foto: PantherMedia/Scanpix
Kaalulangetajatele soovitatakse tavapäraselt, et rohkem tuleb süüa värsket, liigselt töötlemata toitu ja köögivilju. Kuid on ka mõned toidud, mis aitavad kaalu langetamise protsessi kiirendada.

* Hummus. Ajakirjas Journal of Nutrition & Food Sciences ilmunud uuringutulemuste kohaselt on hummust söövatel inimestel vööümbermõõt keskmiselt 8% väiksem võrreldes nendega, kes hummust ei söö, kirjutab Women´s Health.  Hummus on nimelt äärmiselt kiudainete- ja valgurohkem, need ained aitavad aga kõhul täis püsida.

Samal teemal

* Šokolaad. Ajakirjas Nutrition ilmus uuring, mis näitas seost suurema šokolaaditarbimise ja väiksema kõhurasva hulga vahel. Teadlased seletavad seda sellega, et šokolaadis leiduvad antioksüdandid aitavad ainevahetust kiirendada.

* Kaerakliid on samuti äärmiselt kiudaineterohked ja aitavad kõhul täis püsida. Sestap pole imestada, et ajakirjas Appetite avaldatud uuringu tulemused väidavad, et kaerakliide söömine hommikul aitab söögiisu taltsutada.

* Tee. Ajakirjas Americal Journal of Clinical Nutrition ilmus mitmete uuringute metaanalüüs, mis tõi välja, et tees sisalduvad katehiinid ja kofeiin aitavad kaalulangust kiirendada.

* Kuivatatud ploomid. Liverpooli ülikooli teadlased on leidnud, et  need, kes söövad iga päev peotäie kuivatatud ploome, võtavad kaalust kiiremini alla. Võtmesõnaks on siin taas kiudained.

* Avokaado sisaldab kiudaineid, kaaliumi ja tervislikke rasvu, sestap aitab selle vilja söömine söögiisu pärssida. Ajakirjas Nutrition Journal ilmunud uuringutulemused soovitavad lõunasöögi kõrvale süüa pool avokaadot, see aitab täiskõhutunnet hoida õhtusöögini.