Toiduuudised

ÕLLEPÄEVIK: Sumin 

Toimetas Vidrik Võsoberg, 11. jaanuar 2018, 10:30
Foto: tartugambrinus.blogspot.com
Gambrinus degusteeris ürdist õlut ja leidis, et midagi uut ja erinevat on see vähemasti.

Sumin (Kolk, Eesti), pdl 0,33 l, alc 9,5% vol. Ratebeeri liigimääratlus: „Spice/Herb/Vegetable“ ja hinnang pole veel välja kujunenud.

Väike lihtne pudel, valgel põhjal on lõpuks ometi saanud peale mõned värvid ja neid on võimalik riiulis eristada! Vähene vahukiht kaob hetkega. Õlle värvus - kirkalt kuldne. Aroomis on tunda nii mee käärimisjärgset hapukust kui triple-pärmi vürtsikust.

Esmamekk on keskmise kehaga ja magusakas ning õrnalt vürtsikas. Keskmaitse ... oo ... mis annab selle ürdise kõrvaltooni? Ühest küljest on ta nagu triple ikka, magusakas-vürtsikas, kuid siia juurde tuleb ... hmm ... pärnaõis ja kummel? Lõppmaitse läheb nüüd juba traditsioonilisemasse triple’ite suunda, vürtsikas-magusakas. Kuigi ei, jällegi tuleb ürdine, nüüd siis pisut heinane-mõrkjas noot lisaks. Järelmekk maabub aga lihtsa, kuid eheda belglasena - puuviljased noodid segamini väikese vürtsika särtsuga.

Keskmise kehaga, nõrgalt karboniseerunud paletiga, magusakas-vürtsikas-ürdine-vürtsikas-magusakas-mõrkjas-vürtsika buketiga hea taseme rüübe. On nagu triple, aga väikese lisaga. Tõsi küll, kas see ürdine-heinane mekk nüüd teadlikult mee abil siia toodud on või lihtsalt juhtus nii? Noh, vähemalt midagi uut ja erinevat.