Toiduuudised

RETSEPT „KUUMA PIRUKA“ STAARILT: platsenta 

Õhtuleht.ee, 9. oktoober 2017 13:06
Jason Biggs ja õunapirukas sekskomöödia 2012. aastal ilmunud järje esilinastusel Saksamaal. Foto: VIDA PRESS
Kui natuke liialdada, siis võib öelda, et mõnel mehel on asjad veidi sassis – seksitakse asjadega, mis mõeldud söögiks, ning süüakse asju, mis seotud seksiga.

Sekskomöödias „Kuum pirukas“ jäi näitleja Jason Biggsi kujutatud Jim Levenstein isale vahele, kui astus seksuaalvahekorda kuuma õunapirukaga. Men’s Health näib arvavat, et selline teguviis või retsept on vähem piinlik, kasutu ja vastik kui Biggsi hiljutine. Nimelt sündis Biggsil (39) ja tema abikaasal Jenny Mollenil eelmisel nädalal teine laps ja paarike teatas, et läheb koju emakoogi ehk platsentaga maiustama.

Iseenda platsenta söömist on propageerinud näiteks sellised kuulsused nagu Kim Kardashian ja January Jones. Mõlemad lasid enda emakoogi tablettideks töödelda ja kiitsid hiljem, kui hästi mõjub see enesetundele ja kui energiliseks teeb.

Ka Mollen lasi teadaolevalt emakoogi tablettideks teha, et seda siis süüa. Aga mitte üksi. Naine postitas Instagrami autos tehtud video, kus teatas, et läheb koju platsentat sööma. Kaasa Jason Biggs kiitis takka: „Olen selle proovimisest elevil.“

Platsentale on omistatud erinevaid imerohutoimeid – lapse sünnitanud emadel aitab see väidetavalt vähendada valusid ja depressiooni, tõsta energiataset, parandada rinnapiima eritumist, muuta nahka pehmemaks, asendada organismi rauavarusid jne jne. Aga Northwesterni ülikooli meditsiinikooli uuring on seda uurinud ning ülalviidatud mõjudele mingeid tõendeid ei leitud. Enamgi veel, pole olemas mitte mingisugust tõendusmaterjali selle kohta, et platsenta võiks head ja kasulikku mõju avaldada isale.

Tegelikult on lausa nii, et arstid on pidanud ravima vastsündinutel ootamatult välja löönud põletikke, mis seotud muidu täiskasvanutele omase B-streptokokiga. Ning hiljem on avastatud, et streptokokid sattusid imiku kehasse seetõttu, et tema ema oli tarvitanud nendega nakatunud platsentatablette. 

Men’s Healthi seisukoht on konkreetne: pole ühtki põhjust, miks mees peaks platsentat sööma. Kui tahad tuju parandada, siis tee selle asemel trenni.

Või: meisterda üks hea õunapirukas. Söömiseks ikka.