Toiduuudised

Viis häda, mis tekitavad isu soolase toidu järele 

Õhtuleht.ee, 28. september 2017 10:16
Foto: PantherMedia / Scanpix
Soolaga soovitatakse tänapäeval piiri pidada, kuid mõnikord on isu soolase järele vastupandamatu. Selle põhjuseks võib olla mõni ootamatu tervisehäda.

Healthline toob välja viis häda, mis isu soolase toidu järele tekitavad.

Vedelikupuudus. Su keha vajab teatud määral vedelikku ja kui selle tase langeb, tekib isu soola järele. Sellega annab su keha märku, et peaksid rohkem sööma ja jooma. Vedelikupuuduse teised tundemärgid on veel külm nahk, peapööritused, tugev janu, peavalud, südame pekslemine, lihastõmblused ja tualetis käies võib uriini hulk olla varasemast palju väiksem.

Mineraalide puudus. Üks neist mineraalidest on naatrium, mida leidub tavalises soolas.

Samal teemal

Stress. Nagu magusaisu, on ka isu soolase järele üks viise, kuidas su keha üritab stressiga toime tulla.

Mõni haruldane haigus. Ebatavaline soolaisu võib tekkida ka haruldasemate haiguste puhul, näiteks Bartteri sündroom, kus keha ei omasta naatriumi ja soolad väljutatakse kehast koos uriiniga. Selle haiguse sümptomid ilmnevad aga kohe pärast sündimist.

Raseduse varajane staadium. Paljud naised, kelle rasedus on algstaadiumis, oksendavad või kannatavad kõhulahtisuse all, mille järel võib tekkida ränk vedeliku- ja toitainetepuudus ja keha hakkab andma märku vajadusest soolade järele. Naistel võib äkiline isu soola (ja magusa) järele tekkida ka menstruatsioonieelsetel päevadel (nn PMS-sündroom ehk menstruatsioonieelne pinge).

Samal teemal

03.11.2017
Kuus märki, et sind kimbutab vedelikupuudus
04.10.2017
Viis asja, mis põhjustavad kõhulahtisust
29.09.2017
Kümme kentsakat märki, et oled stressi küüsi langenud
23.06.2017
KASULIK TEADA: Kuidas suvel oma südant hoida?