Toiduuudised

Kuus toitu, mida kokad oma tervise nimel restoranis süües kunagi ei telli (12)

Õhtuleht.ee, 8. mai 2017 17:14
Leib jääb sageli söömata ja siis serveeritakse seda pärast ülessoojendamist järgmistele külalistele.Foto: TIINA KÕRTSINI
Restorani sööma minnes ootame värsket, tervislikku ja maitseelamusi pakkuvaid roogi. Et väljas söömine meile pettumust ei valmistaks ja tervisehädasid kaasa ei tooks, oleks ehk mõistlik õppida asjatundjatelt - siin on välja toodud kuus rooga, mida kokad restoranis süües ühel või teisel põhjusel kunagi ei telliks.

* Läbiküpsenud veiseliha. On avalik saladus, et kui mõni lihatükk kuivab või mille "parim enne" saab kohe mööda, siis on sellest kõige lihtsam viis soojatele valmistada läbiküpsetatud liha, kirjutab veebikülg Brightside. 

* Taimetoit. Kokkade seas läbi viidud anonüümne küsitlus näitas, et restoranis pakutav taimetoit ei pruugi alat tegelikult taimetoit olla. 

* Jääsalat on ideaalne kasvupaik bakteritele. 

* Leib jääb sageli söömata ja siis serveeritakse seda pärast ülessoojendamist teistele külalistele.

* Kala esmaspäeval. Kala ostetakse restorani reeglina neljapäeval või reedel. Kala on aga tuntud kui toit, mis roiskub kiirelt. Esmaspäeval kala tellides on suur võimalus saada vana toitu...

* Austrid riknevad kiirelt ja põhjustavad toidumürgitust. Sestap ära telli seda mujalt, kui kalatoitudele spetsialiseerunud toidukohast.

Samal teemal

06.04.2017
Miks me ei suuda ebatervislike toitude söömisest loobuda?