Foto: Foto: jazzinokitchen.blogspot.com
Allikas: jazzinokitchen.blogspot.com 5. aprill 2017 14:57
Järgmisel nädalal on käes kevadpühad. Kristi Rebane maitsvate ja iluste roogade blogist .jazzino. jagab õpetust, kuidas valmistada vutimunadest lahedaid kodukaunistusi. 

Kuigi õues võib veel hangesid kohata, ning täna hommikul tööle minnes tundus, et õhuniiskus on 110%, kui see kuidagi võimalik on, siis kalendrisse vaadates peab uskuma, et kevadpühad on peaaegu ukse ees!Tähistada on lihavõtteid tore. Pasha ja kulitš ja tärkav loodus ja päike, mis aknast sisse paistab (ja meelde tuletab, et aknad vajaks kevadpesu). 

Aga nagu kõige vähegi tähistamistväärse puhul, tahavad ka tootjad oma osa saada ning Jeesuse ülestõusmisest on saanud kirevate sulgede, vahtplastist jäneste ja šokolaadimunadede ralli. Poodides on kõigis strateegilistes kohtades (loe: igal pool tee peal ees) asuvad lauakesed neoonkarjuvat munadepühade nänni täis ning oli see Prismas, kus kanamunade sektsioonis valitses tavalise kolmesaja karbi asemel tühjus?

Kuidas aga oleks, kui selle asemel, et endale järjekordne hunnik plastikut koju vedada, mis niikuinii ülejäänud aasta kusagil karbis tolmu koguks, kaunistada sel aastal kodu looduslike materjalidega? Meisterdada on ju alati vahva! Eriti kui see mitte üksi, vaid perega koos ette võtta. Nii et miks mitte tuua poekraami asemel koju ...vutimunad ja mõned kenad oksad! 

Vutimunad on kaunistamiseks nagu loodud - isegi värvimise töö on juba ära tehtud ning suurus on samuti täpselt õige. Ainult riputamise vaev. :) Tühjakspuhutud munad panin niidiga rippuma kaseokste külge, mis mul nädalakese toas vaasis on jõudu kogunud, et rohelised lehed välja võluda. Kui praegu mõned kaseoksad tuppa tuua, peaksid nad kenasti kevadpühadeks hiirekõrvu jõudma. Imeilusad jäävad vaasis ka pajuoksad, kus mõned pajutibud küljes.

Nii et oksad vaasi, munad külge ja kevadpühadus missugune!Vutimunad tibupühade kaunistuseks
Vaja läheb:
  • vutimune
  • sukanõel
  • niiti
  • näiteks nädalakese vaasis seisnud kase- või pajuoksi, kuhu kõik see ilu külge riputada
Munade tühjakspuhumist ei tasu karta, see on lihtsamast lihtsam! Pese munad puhtaks ja kuivata. Tee muna teravamasse otsa sukanõelaga otse torgates auk ning vajuta seejärel nõelaotsaga augu servadesse, kuni auk on umbes 0,5 cm diameetriga. Nüüd tee ühe torkega vastasotsa samuti auk. See jäta väikseks. Puhu väiksemast august sisse, et suuremast august munavalge ja -kollane välja tuleksid. Korda nii kõigi munadega. Loputa munakoored leige vee all puhtaks. Mõõda niidist paraja pikkusega tükk ning tee ühte otsa korralik sõlm. Pane niit nõela taha ning tõmba läbi muna, alustades väiksemast august. Sõlm peaks kenasti augu äärte taha pidama jääma ning muna on riputamiseks valmis! Riputa samamoodi kõik munad ja naudi ilu. 

Muusikat ka. The Angelcy ja nende "Giant Heart". 
Loodus on ikka parim maalrimees

Teravasse otsa tee suurem auk

Saba taha!

Kevad!

Vaata blogi lähemalt SIIT