Toiduuudised

Millised on parim valmistoit, köögiviljatoode ja lastetoit? (1)

Toimetas Kristin Aasma, 16. märts 2017 18:11
Foto: Toiduliit
Eesti Parima Toiduaine konkursil pälvis parima valmistoidu tiitli Joel Ostrati küllusliku maitse ja sisuga Suitsuliha vormikas ning köögiviljatoodete kategoorias Balsnacki Muhedik maasika-mustika-mustsõstra-banaani smuuti. Lisaks anti välja Parim Toit Lastele hõbemärk, mille pälvis Salvesti Põnni ökoloogiline maasikasmuuti.

Parima valmistoidu hõbemärgi võitnud kartuli, männiriisikate ja šampinjonidega rikastatud Suitsuliha vormikale annab mõnusa suitsuse maitse pikalt küpsetatud suitsuribiliha. Mahlasust lisab rõõskkoor ning pikantse noodi loovad küüslauk ja kodumaised vürtsid.

Parima köögiviljatoote hõbemärgi võitnud Balsnacki külmutatud maasika-mustika-mustsõstra-banaani smuuti Muhedik paistis silma põneva uuendusliku kontseptsiooniga.

"Muhediku taassuletavatesse kotikestesse pakendatud külmutatud marjadest saab valmistada värske ja tervisliku marjasmuuti, millele võib lisada nii jogurtit, õuna- või apelsinimahla, kookos- või mandlipiima või ka  gaseeritud vett. Kusjuures valmistaja saab ise otsustada, milliseid marju ja kui palju ta oma smuutisse lisada soovib,“ kirjeldas võidutoodet Sirje Potisepp.

Lisaks andis žürii välja ka Parim Toit Lastele hõbemärgi Salvesti Põnn sarja ökoloogilisele maasikasmuutile.

"Maasikasmuuti näol on tegu mõnusa seguga maastikatest, banaanist, õunast ja vaarikast. 100% ökoloogilisest toorainest valmistatud smuuti ei sisalda ühtegi beebidele ebavajalikku lisaainet ning on välja töötatud koostöös lastearst Reet Raukasega, kelle nõuannete põhjal koostatud retsept on ideaalse koostisega lastele alates 6. elukuust,“ rääkis Potisepp.