Toiduuudised

Viis toitu, mida oled tõenäoliselt terve elu valesti söönud (16)

Õhtuleht.ee, 12. detsember 2016 14:40
Foto: PantherMedia / Scanpix
Kas süüa üldse saab valesti? Saab küll - siin on välja toodud viis toitu, mida suurem osa inimestest ei oska süüa nii, et neist tervisele võimalikult palju kasu oleks.

1. Kiivid on tulvil C-vitamiini, oomega-3 rasvhappeid ja antioksüdante. Enne söömist sa koorid kiivi ära, onju? Kuid nii jätad sa end ilma suuremast osast kasulikest ainetest ning ka kiudainetest, mida leidub just kiivi koores, kirjutab Harper's Bazaar.

2. Brokoli. Väga levinud on süüa ainult brokoliõisikut, kuid ka seda ümbritsevad lehed ei peaks lõpetama oma elu prügikastis. Neid lehti süües saad nii A-, C- ja K-vitamiini, kui ka loomulikku keha puhastusprotsessi soosivaid aineid.

3. Piim. Rasvatu piim tundub küll tervislikum valik, kuid see ei anna inimesele ühtegi kasulikku ainet.

4. Liha ja sibul. Grill-liha ja praetud sibulad on maitsvad, kuid iga kord, kui midagi praed, tekivad toitu ained, mis põhjustavad naha enneaegset vananemist ning soodustavad vähktõve, Alzheimeri tõve ja südamehaiguste teket. Tervislikum on toitu  aurutada või toorelt süüa.

5. Kaneel. Kaneel aitab kehal veresuhkrutaset õigel piiril hoida ning kiirendab rasvapõletusprotsesse. Seepärast lisa kaneeli julgelt ka oma kohvisse või hommikupudru sisse.

Samal teemal

09.03.2017
Kuus vürtsi, millest on abi kaalu langetamisel
13.01.2017
12 toitu, milles on rohkem C-vitamiini kui apelsinis
28.11.2016
MÜÜT VÕI TEGELIKKUS? Tervislik toitumine on kallis?!
16.09.2016
IGIPÕLINE KÜSIMUS: Kuidas õpetada laps köögivilju sööma?