Foto: PantherMedia / Scanpix
Õhtuleht.ee 16. märts 2016 13:40
Miranda Kerr lisab oma salatitesse pidevalt õunaäädikat, et saleda püsida. Megan Fox joob seda organismi puhastamiseks veega. Kas õunaäädikas aitab kaalu langetada?

„Ei. Õunaäädikat ei tohiks kasutada kaalulangetamiseks," lausus New Yorgi toitumisspetsialist Jaclyn London portaalile Prevention.

Õunaäädika toime on tema sõnul vähe uuritud.

Levinuim teooria õunaäädika kohta ütleb küll, et õunaäädikas ergutab seedesüsteemi ning aitab tekkida täiskõhutundel, kuid läbiviidud uuringud selle kohta ei ole vettpidavad.

Kui õunaäädikas motiveerib kedagi rohkem salateid sööma, võib seda teha – madala kalorsusega õunaäädikas lisab salatile mõnusa maitsenüansi. Lisaks on see kasulik tänu ohtratele antioksüdantidele. Ka sisaldab õunaäädikas vajalikke toitaineid nagu beetakaroteen, kaltsium ja kaalium. Õunaäädika mikroobidevastaste omaduste tõttu võib see mõjuda ka nahale hästi. Antioksüdandid kaitsevad naharakke kahjuliku UV-kiirguse eest. „Seega õunaäädikas pole tervisele kahjulik, kuid ei tasu loota, et selle toel üleliigsed kilod võluväel kaovad," lausub London.

Samal teemal

Kommentaarid  (8)

Õie 29. märts 2021 01:24
8 kuuga 8 kilo kaalu langetatud.Olen väga rahul ja ärge väitke,et ei langeta kaalu.
dotheresearch 16. aprill 2016 10:43
Õunaöödika peamine kasulikkus seisneb selles, et ta vähendab tärkliste seedivust kõhus (kui võtta koos tärklilisi sisaldava toiduga, kui süüa vaid salat ja sinna õunaäädikat panna, siis effekt on väike). Kui seedida vähem tärklist, siis sellel on teatav kaalu alandav effekt kuid põhiline kasulikkus on see, et see tärklis jõuab sel juhul soolestikku, kus mikroobid saavad seda kasutada ja see parandab seedekulgla tervist.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS