Foto: Vida Press
Õhtuleht.ee 2. oktoober 2015 13:40
"See on imeline! Ma ei kaotanud küll rasva, kuid sain lahti üleliigsest kehasse kogunenud vedelikust. Ma tunnen end superkergelt!" õhkab naine, kes kaotas kolme päevaga viis kilo.

Neljapäeval 72 kilo kaalunud naine kaalus laupäeval viis kilo vähem. Ja seda kõike tänu petersellile, mis on suurepärane maitse- ja ravimtaim, kirjutab The Mind Awakened.

Peterselli ravitoimeid usuti juba iidsetel aegadel, vanas Roomas näiteks usuti, et peterselli närimine parandab inimese taju ja vaimseid võimeid. Tänapäeval tuntakse seda kui suurepärast kuseteede probleemide ja neeruhaiguste leevendajat, aga ka kui tugevat diureetikumi.

Umbes liitrisse keevasse vette tuleb lisada viis supilusikatäit hakitud peterselli. Segu jäetakse umbes 20 minutiks tõmbama, seejärel võib selle filtreerida või juua ka koos hakitud peterselliga. Tee kõlbab juua nii soojalt kui jahutatult.

Peterselliteed võib juua igal ajal, hilisõhtul soovitatakse sellest siiski hoiduda – see ajab sagedamini tualetis käima. See on aga väga oluline, sest just nii väljuvad kehast üleliigsed vedelikud, samuti ka toksiinid, bakterid ja mitmed kahjulikud kehasse kogunenud ained. Ka teadlased on nimelt kinnitanud, et lisaks sellele, et petersell on suurepärane diureetikum, on see ka tugev antioksüdant.

Meeles tasub pidada, et petersellitee joomisega ei tohi liialdada ehk liiter teed päevas olgu maksimum.