Toiduuudised

Lugu ilmus esmakordselt 2012. aasta juulikuu Tervis Plussis.

Rõõmuseemned kõhule (2)

Aivi Parijõgi, 15. september 2015 17:02
Foto: PantherMedia / Scanpix
Kui käepärast linajahu ja linaõli, võib apteek meelest minna. Linaseemnetes leidub aineid, mis aitavad seedimise korralikult tööle panna, vähendavad halva kolesterooli sisaldust veres, turgu-tavad immuunsust ja peletavad stressi.

Miks süüa?

• Linajahu sisaldab limaaineid ja lignaane, mis tervendavad seedekulglat ja regu-leerivad ainevahetust nii, et suureneb võime vastu panna vähkkasvajatele ja ära hoida veresoonte enneaegne lupjumine.

• Lignaane kutsutakse ka fütoöstrogeenideks ja need aitavad naistel vähendada üleminekuaastatel naissuguhormoonide taseme kõikumisest tulenevaid tervisehädasid.

• Osa linajahust on mittelahustuv kiudaine, mis puhastab organismi jääkainetest.

• Linajahu ei sisalda gluteeni, küll aga leidub linajahus 35% aminohappeid ja 13% asendamatuid rasvhappeid (alfalinoleen- ja linoolhapet). Viimaseid peetakse inimesele asendamatuteks ning neid peab kindlasti toiduga saama.

• Linaõli sisaldab 90% küllastamata rasvhappeid, eriti palju oomega-3-rasvhapet (57%). Rasvhapete omavaheline suhe linaõlis on meie tervist toetav.

Oomega-3 toimib positiivselt südameveresoonkonnale, liigestele, ajutegevusele, nahale ja juustele. Ka on teadlased jõudnud järeldusele, et toidu rikkalik oomega-3-rasvhappe sisaldus aitab vähendada stressi ja depressiooniohtu.

Kuidas süüa?

• Tervele inimesele piisab ühest supilusikatäiest õlist päevas. Seda võib lisada näiteks salatile, praadimiseks linaõli ei sobi. Kõrgenenud vererõhu või seede-probleemide korral võiks koguse üle nõu pidada perearstiga. Enamasti soovitatakse siis linaõli võtta 0,5–1 supilusikatäis 1–2 korda päevas: hommikul pool tundi enne sööki ja õhtul tund pärast söömist.

• Töötlemata linaseemneid pole eriti mõtet süüa, sest enamik kasulikest ainetest jääb omastamata. Ka pole hea kuumutamata seemnete jahvatamine ja sellise jahu tarvitamine, sest linaseemnetes sisalduvas linamariinis on (küll mikrokogustes) mürgist sinihapet. Kuumutamisel üle 30 kraadi linamariin laguneb. Linaseemnete töötlemisel õliks ja jahuks on seda arvestatud.

• Linaseemnetest või -jahust võib keeta kõhurohtu, mis leevendab mao ülihappesust ja reflukshaiguse vaevusi. Võta ühe klaasi vee kohta 1–2 teelusikatäit linaseemneid või 2–3 teelusikatäit linajahu, keeda 10 minutit nõrgal tulel ja jahuta. Joo mao ülihappesuse korral enne sööki ja reflukshaiguse korral pärast sööki.

• Linaõli tuleb säilitada jahedas ja valguse eest kaitstult. Nii jahul kui ka õlil peaks jälgima säilimiskuupäeva.

Samal teemal

11.09.2015
Kuidas tulla toime kõigi kaela sadanud kohustustega
07.09.2015
Üheksa toitu, mis aitavad stressiga võidelda
30.01.2015
Kas küllastunud rasvad on kahjulikud?
14.12.2014
Ei saa me läbi rasvata