Toiduuudised

Vorstituru veteranid maitsevad tänaseni hästi 

Kersti Eero, 13. juuni 2015 07:00
Valikut, mida grillile panna, on kauplustes rohkem, kui suve jooksul proovida jaksab. Foto: Marianne Loorents (Arhiiv)

Kes vorsti- või šašlõkiriiuli ees otsustada ei suuda, mida sel nädalavahetusel vardasse torgata, võiks proovida Eesti Grilliliidu pimetestil 71 toote hulgast parimateks tunnistatud lihasid ja ribisid.

"Vastse-Kuuste lambasooles grillvorstidel on väga klassikaline maitse ning see on olnud läbi aegade Eesti kõige tugevama müügiga toorvorst," iseloomustab Eesti Grilliliidu toiduekspert Enn Tobreluts üht grilliliidu žürii lemmikut – pimetestil 2015. aasta parimaks tunnistatud toorvorsti. Ühtlasi said neist vorstikestest Eesti toorvorstid alguse. "Võrreldes seasooles vorstikesega on klassikalisel lambasooles toorvorstil alati hõrk maitse. Seda on kiirem küpsetada ning käepärasem lõigata," annab Tobreluts kasulikke vihjeid vorstiriiuli ees seisjale.

Peale žürii peab vorstituru veteranidest lugu ka rahvas: müüginumbreid uskudes säristati eelmisel aastal grillvorstidest enim ligi 15 aastat turul olnud Maksi & Mooritsa maitselt mahedaid grillvorste. "Oma delikaatse maitsestusega sobib see vorst pea iga salatiga," märgib Tobreluts ega imesta sugugi, et just sellele kunagi Valga Lihatööstuses sündinud tootele on läbi aegade kõige suuremad grillvorsti müüginumbrid kuulunud. Žüriid võlus grillvorstidest aga tänavune uus tulija –Rannarootsi Lihatööstuse Kuldne grillvorst juustuga. "Sellel on üllatav maitse tänu mahedale juustusele sisule, selline rammusalt kreemjas," usub grilliguru, et Rannarootsile tõi võidu uudne lähenemine grillvorstile.

Edasi lugemiseks: