Toiduuudised

Õhtulehe jõulukorv 

Eda Meresmaa, Kersti Eero, Piret Parik, 20. detsember 2014 07:00
Kaupluste sortiment on viie viimase aastaga märgatavalt paranenud, samas jõululauale kuuluvad kommid-kapsad-verivorstid on kallinenud, kinnitas Õhtulehe esmaspäevane ringkäik kuues Tallinna toidupoes.

Viis aastat tagasi tegi Õhtuleht jõulukäru ja sel esmaspäeval kordasime oma poetiiru, kärpides toonast ostunimekirja umbes kolmandiku võrra. Põhiliselt loobusime asjadest, mida eelmisel korral paljudest poodidest ei leidnud. Küllap oleksid meie valikud pühadelauale praegu vähe teistsugused kui viis aastat tagasi, aga samas võime rahulolevalt tõdeda, et nähtavasti õnnestus meil toona n-ö õiged tooted hinnavõrdlusesse valida, sest praktiliselt kõik samad asjad on endiselt müügil. Siinkohal olgu vaid märgitud, et Valio Gouda Red Label kannab nüüd nime Valio Kuninga Gouda Pühapäeva juust ning Põltsamaa klassikalisest glögist (15%) on saanud Põltsamaa klassikaline glögg (14%). Veel jäi silma, et kui viis aastat tagasi oli pea võimatu leida 500grammist hapukoort, siis tänaseks on 400grammised koorepakid müügilt taas kadunud.

Samal teemal

Valik märkimisväärselt muutunud pole

Käisime samades poodides kui 2009. aastal, ainult Eedeni Konsumi asemel külastasime Akadeemia Konsumit ja nagu kõrvalolev tabelgi kinnitab, on kaupluste sortiment (või hoopis varustatus?) vahepeal märksa paranenud. Külastamiseks said toona valitud need kaubandusketid, mis olid Õhtulehe hinnauuringutes seitsme aasta jooksul silma paistnud teistest soodsamate ostukohtadena. Kliendikaartide pakkumisi ei arvestanud me toona ega tänagi.

Kehvasti paistab kuue poe põhjal läinud olevat kohvijoojatel – poolekilone pakk Presidenti on kallinenud keskmiselt 1,4 eurot, Konsumis suisa 2,2 eurot. Kiita pole ka lapsevanemate elu: 20grammise sussišokolaadi hind on tõusnud keskmiselt 15 ja 150grammisel Mesikäpa pakil 42 senti ehk kilohindades rääkides vastavalt 7,5 ja 2,8 eurot. 150grammine karp Raffaellotki on 10 senti kallinenud. Erinevalt teistest külastatud kauplustest on Norde Rimis kommid hoopis odavnenud. Maiasmokkade rõõmuks olgu märgitud seegi, et suhkrukilo on 21 senti odavnenud.

Purk jõulukapsaidki – nii Salvesti 530grammine kui Felixi 820grammine – on vastavalt 30 ja 32 senti kallinenud ning peaaegu euro kilo kohta on lisandunud ka Rakvere Pühade verivorstile peekoniga.

"Märkimisväärseid muudatusi jõulutoodete sortimendis toimunud pole," ütleb Prisma turundus- ja kommunikatsioonidirektor Silver Säga. "Võrreldes eelnevate aastatega, on verivorstide valik pisut vähenenud. Paljud inimesed on oma lemmikud leidnud ja jäävad pigem truuks juba proovitule. Samuti on natuke väiksem maitsestatud jõulupraadide sortiment," tõdeb Säga, et pigem eelistatakse osta maitsestamata liha ning teha jõulupraad oma maitse järgi algusest lõpuni ise. "Ka piparkookide ja piparkoogitainaste suhtes pole olulisi muudatusi toimunud, küll aga võiks välja tuua hõõgveinid, kus on sel aastal märkimisväärselt kasvanud väiketootjate arv."

Ka ASi Selver juhataja Kristi Lomp kinnitab, et verivorstide suhtes suuri muudatusi toimunud pole – kui 2009. aastal kuulus sortimenti 39 verivorsti, siis sel aastal 41. Küll aga on tema sõnul aasta-aastalt lühenenud verivorstide müügil­oleku aeg, kuna pärast aastavahetust neid enam väga osta ei soovita.

"Piparkoogitainastele on viimastel aastatel küll lisandunud öko- ja käsitöötainaid, kuid kogu sortiment pole väga palju suurem kui viis aastat tagasi. See-eest piparkookide sortiment – tänu lisandunud käsitööpiparkookidele – on umbes kuuendiku võrra kasvanud," märgib Lomp.

"Pühade ajal hinnatakse traditsioone ja traditsioonilised verivorstid seasooles müüvad isegi aastast aastasse veidi enam. Nii ka meie 10. hooaega müügil olev õrn magus-vürtsika maitsestusega Pühade verivorst suitsupeekoniga ja 11. hooaega müügil olev verivorst suitsulihaga," toetab Säga tähelepanekut oma lemmikute leidmisest ka Rakvere lihakombinaadi turundusjuht Triin Lõoke.