Toiduuudised

Kakaooad on 40% kallinenud, peagi tõuseb ka šokolaadi hind (5)

Piret Parik, 20. detsember 2014 07:00
Mugi, kaua jaksad: Kõige mustema stsenaariumi järgi võib šokolaadist saada mõne aasta pärast luksuskaup, mis ei ole enam paljudele taskukohane. Foto: Alamy/AOP
Mõni aeg tagasi teatasid kaks šokolaaditööstuse hiidu, Mars ja Barry Callebaut, et paljude lemmikmaius šokolaad võib peagi otsa saada. Inimesed tarbivad lihtsalt järjest rohkem kakaod ning farmerid ei suuda üha kasvavaid nõudmisi täita. Mida arvavad sellest aga Eesti šokolaaditurul tegutsevad tootjad Kalev, Fazer ja Laima?

"Päris otsa kakao maailmast veel saama ei hakka – seda kasvatatakse ikka edasi. Küll on aga tõsi see, et šokolaaditarbimine on hakanud jõudsalt kasvama, eriti Aasia riikides. Ning kui tarbimine jätkab kasvamist, võib see ühel hetkel kaasa tuua kakao puudujäägi," ütleb Kalevi šokolaadivabriku juhatuse esimees Kaido Kaare. Ka Fazeri juhatuse liige Tom Lindblad tõdeb, et šokolaadi on järjest rohkem avastamas hiinlased ja indialased. "Suured Aasia turud on võrreldes Euroopa ja USAga šokolaaditarbimise poolest veel lapsekingades ning nende kasvupotentsiaal on suur," lausub ta.

Ebola võib šokolaadist luksuskauba teha

Kuidas mõjutab kakao vähenemine aga šokolaadivabrikute tootmist? "Eelkõige tähendab see seda, et maailmaturul kakao järjest kallineb ning see mõjutab otseselt nii tootjat kui ka lõpuks šokolaadisõpru. Kui palju šokolaad täpselt kallineb, ei oska praegu veel keegi öelda, sest see sõltub paljudest teguritest. Peale eelmainitu võib hinda edaspidi mõjutada ka praegu Aafrika riikides leviv Ebola viirus – kui see peaks jõudma üle maailma kahe suurima kakaod tootva riigi piiride ehk Elevandiluurannikule ja Ghanasse. Kõige mustema stsenaariumi järgi võib šokolaadist saada mõne aasta pärast luksuskaup, mis ei ole enam paljudele taskukohane," sõnab Kaare.

Gulbis tõdeb, et viimase kaheteist kuu jooksul on kakaoubade hind tõusnud 40% ning järgmise kolme aasta jooksul tõuseb nende hind kindlasti kolmekordseks. "Selle tulemusena on šokolaaditootjad, kes toodavad šokolaadi algusest peale ehk alates kakaooa töötlemisest – sealhulgas ka meie, kindlasti sunnitud šokolaaditoodete hindu tõstma," lausub ta. Need, kelle tootmine põhineb aga piimal või sojal, ei tunne kakaooa hinnamuutuse mõju nii tugevalt. "Eeldan, et tulevikus jaguneb turg masstootjateks, kes valmistavad midagi pruuni ja magusat, nimetades seda šokolaadiks või šokolaaditooteks, kuid see sisaldab üha vähem ja vähem kakaod. Teises grupis on need, kes toodavad šokolaadi kakaoubadest."

Asendusainet kakaol aga pole. "Kakaoubademassi ja kakaopulbrit ei ole millegagi asendada," ütleb Kaare. "Kakaovõid on Euroopa Liidus kehtiva määruse põhjal lubatud šokolaadi koostises asendada kuni 5% ulatuses teatud muude taimsete rasvadega, kuid ega neid sinna eriti rohkem lisada saagi, ilma et see hakkaks mõjutama šokolaadi maitset ja omadusi."