Kui vähendada muude snäkkide tarbimist, võib tumedat šokolaadi rahuliku südamega süüa.Foto: MARINA PUSHKAR
Toimetas Silja Paavle 2. detsember 2014 12:10
Mõõdukas koguses igapäevane tumeda šokolaadi söömine ei tee paksuks, kui selle arvelt vähendada muude snäkkide tarbimist.

Vähemalt nii kinnitavad Helsingi ülikooli toitumisteadlased, kes viisid põhjanaabrite seas läbi kümme nädalat väldanud eksperimendi 22 kerge kõrgvererõhutõvega inimesega.

Uuringu esimeses etapis vähendasid katsealused oma harjumuspärast päevast snäkikogust 250 kalori võrra ning tarbisid samas mahus Fazeri 70%-lise kakaosisaldusega šokolaadi. Uuringu teises etapis vähendasid osalejad snäkkide kogust, kuid šokolaadi lisaks ei söönud. Tulemused näitasid, et eksperimendis osalenute vererõhk, kolesteroolitase ning kehakaal kummaski uuringuetapis ei muutunud.

Fazeri toetusel Helsingi Ülikooli teadlaste poolt läbiviidud eksperiment kinnitas sarnaselt paljudele teistele viimase aja uuringutele tumeda šokolaadi mitmekülgset kasulikkust tervisele. "Järjest enam uusi uuringuid järeldab, et tumedal šokolaadil võib olla tervisele positiivseid mõjusid, seda eriti vereringele ning vererõhule," kommenteeris Helsingi Ülikoolis uuringumeeskonda juhtinud professor Mikael Fogelholm.

Fazeri toitumisvaldkonna ekspert Sanna-Maria Hongisto sõnas, et uuringutulemused, mis järeldavad, et tumeda šokolaadi söömine ei avalda mõju vererõhule ja kehakaalule, on kindlasti hea uudis kõikidele magusasõpradele. "Samas tuleb meeles pidada, et šokolaadi tuleb alati süüa mõõdukalt ning selle arvelt tuleks vähendada muude snäkkide tarbimist," lisas Hongisto.

Helsingi Ülikooli teadlased on oma äsjavalminud uuringu tulemusi esitlenud juba ka erialakonverentsil ning uuringu põhjal on valmimas teadusartikkel.

Samal teemal

Kommentaarid  (9)

tohmu 4. detsember 2014 10:49
Kui ma snäkkide asemel söön samas mahus šokolaadi ja vererõhk ega kolesterool ei muutu, siis kuidas sellest saab järeldada, et tume šokolaad tervisele kasulik on?
ehehe 3. detsember 2014 04:20
Ega paksuks ei teegi söömine üksi. Jama on siis kui sissesöödavat ei kulutata ära. Ehk siis vähene liikumine on võtmesõna.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS