Toiduuudised

Üks vorst teisest üle kahe ja poole korra kallim! (46)

Piret Parik, 29. november 2014 07:00
AS Arke Lihatööstuse Karni Torero verivorstid
"Kahe toote erinevus, sealhulgas hinna erinevus seisneb eelkõige toote komponentides – kas verivorst on lambasooles või seasooles, liha sisalduses ning pakendi suuruses," ütleb ASi Arke Lihatööstus müügijuht Ain Pedak.

"Karni Torero verivorstid on naturaalses lambasooles kergelt vürtsikad vorstikesed. Peamised maitseained on paprika, valge pipar, küüslauk, koriander, Cayenne’i pipar, kardemon ja nelk," leiab Pedak, et võrreldud on täiesti erinevaid tooteid.

Rakvere lihatööstuse turundusjuhi Triin Lõokese sõnul on Eesti Rahwa verivorstid kõige klassikalisemad verivorstid ja koostise lihtsus aitab ka hinda soodsana hoida. "Näiteks Rakvere ahjuõuntega verivorstid lambasooles on kallimad, kuna vorstidesse on lisatud kuivatatud õunu, ingverit, kaneeli ja kardemoni. Kui Rahwa verivorstid on seasooles, mis tuleb Rakvere enda sigadelt, siis ahjuõuntega verivorst on lambasooles, mida peame sisse ostma ning mis on ka kallim. Nii et eri koostisega vorstide hinda võrrelda päriselt ei saa," selgitab Lõoke.

AS Arke Lihatööstuse Karni Torero verivorstid

Koostis: odrakruubid, toiduveri, praetud suitsuliha [koostis: sealiha (85%), joogivesi, keedusool, lõhna- ja maitseained, stabilisaatorid E407a, E451, antioksüdant E301, säilitusaine E250], kamar, pekk, sibul, keedusool (1,7%), vürtsid ja köögiviljad, lõhna- ja maitseained (sh soja), lõhna- ja maitsetugevdaja E621, antioksüdant E300.

Kilo hind: 6.80

Rakvere Lihatööstuse Eesti Rahwa verivorst seasooles

Koostis: odrakruubid, toiduveri (15%), sealiha (8%), seapealiha (8%), seapekk, seakamar, sibul, sool, majoraan ehk vorstirohi, lõhna- ja maitseained (sh suitsutus-preparaat), vürtsid, lõhna- ja maitsetugevdaja: E621, seasool. Võib sisaldada vähesel määral piima, soja, muna, sellerit ja sinepit.

Kilo hind: 2.49