Toiduuudised

Kallis kookospiim: juua või mitte? (2)

Silja Paavle, 23. november 2014 13:00
Foto: PantherMedia / Scanpix
„Kookospiimas on palju tervislikke ühendeid," õhkavad trenditeadlikud inimesed ja ostavad poest kallist kookospiima, et seda pärast trenni rüübata. Enamik eksperte soovitab kookosvee asemel juua siiski tavalist vett ja süüa puuvilju.

"Ma kulutaksin raha pigem tervislikule toidule, mitte nii kallile ja ülehaibitud joogile," rääkis dietoloog ja sporditoitumisele spetsialiseerunud nõustaja Nancy Clark väljaandes TIME. Ta on nõus, et kookosvees on palju kaaliumi, kuid kaaliumi on samavõrra ohtralt ka banaanis ja kartulis.

Liiatigi näitas 2011. aastal läbi viidud uuring, et enamikus testitud kookospiimapakendites ei olnud nii palju mineraale, kui pakendil kirjas. Vähem oli kahte põhilist kookosvees sisalduvat elektrolüüti, nii naatriumit kui kaaliumit.

Uuringu läbi viinud teadlaste hinnangul võib kookosvett juua, sest halba see inimestele ei tee, kuid ülehinnatud on kookospiim nende sõnul siiski.

Sestap soovitavad nad näiteks pärast trenni juua midagi, mis sisaldab rohkem naatriumit kui kookospiim. Ka ei soovitata kookospiima kaalujälgijatele, kuna selles võib leiduda rohkem kaloreid kui maitsevees.

Samas on kookospiim kindlasti tervislikum kui suhkrurikkad spordijoogid, samuti on selle joomisest kasu inimestele, kes muidu piisavalt puu- ja juurvilju ei söö.

Samal teemal

03.11.2014
Sa oled see, mida sööd, ja su nahk on selle selge peegelpilt
02.11.2014
13 müüti toitumisest, mis teevad sind paksuks ja haigeks