Mustikad.Foto: Kersti Eero
Õhtuleht.ee 27. september 2014 17:57
Kaalulangetamine ja kalorite hulga vähendamine võib muuta sind pahuraks ja rikkuda su tuju. "Kui loobud hõrgutistest, pime loom, võib kängu jääda ka su iseloom," laulab ju ka Kuldne Trio.

Ajakiri Women's Health tõi välja kuus maitsvat toitu, mis aitavad sul lisakilodest vabaneda ja toovad lisaks ka naeratuse näole.

Lõhe

Lõhes on kasulikke Omega-3 rasvhappeid, D-vitamiini ning joodi, mis mõjuvad hästi rasvarakkudele. Kala on kergesti seeditav, temas leidub vähe kaloreid, ent ohtralt toitaineid. Ürita lõhet süüa kolm korda nädalas.

Tuunikala võileib

Kaalulangetajate võileiba võiks katta vorsti või liha asemel hoopiski tuunikala. Sarnaselt lõhele sisaldab see kasulikke Omega-3 rasvhappeid, mille tarbimine tõstab lisaks paljudele teistele headele omadustele ka õnnehormooni ehk serotoniini tootmist. 

Spinat

Spinatis leidub rohkelt magneesiumi, mille puudus tekitab närvilisust ja väsimust. Spinat mõjub kasulikult ka soolestikule, sest on kiudaineterikas. Lisaks sisaldab see A-, C-, E-, D- ja B-vitamiine, mida on tarvis piisaval hulgal immuunrakkude tootmiseks. Kuigi spinat sisaldab mitmeid toitaineid, on selles vähe kaloreid.

Kreeka jogurt

Kreeka jogurt on oluliselt tervislikum ja kalorivaesem alternatiiv mitmetele teistele jogurtitele ja hapukoorele. Kõrge valgusisaldusega toiduna tõstab see ka head tuju tekitavate keemiliste ühendite dopamiini ja norepinefriini taset.

Kirsstomatid

Mustikad

Mustikamarjades on palju süsivesikuid, vähe valke ja väga vähe rasvu. Samas on need päris head kiudaine allikad. Mustikas on ka palju C-vitamiini, mineraalainetest leidub eelkõige kaaliumisooli. Mustikates sisalduv antotsüaanid leevendab valu ja parandab tuju.

Samal teemal

Kommentaarid  (10)

mis asi, mis asi 28. september 2014 17:35
Kalorid saadakse eeskätt süsivesikutest. Toitained on ka rasvad, valgud, mineraalid ja vitamiinid. Ju siis on viimaseid rohkem ja süsivesikuid vähem.
28. september 2014 18:08
Loll oled või? Tahad õelda, et siis kui söön 100g rasvast kala, saan vähem kaloreid kui 100g pastast?
süsivesikud, valgud 1 g = 4 kcal
rasv 1 g= 9 kcal
Kreeka jogurt annab vähem kaloreid? 27. september 2014 19:26
Kreeka jogurt: 100 g toodet sisaldab:
Energiat 503 kJ/121 kcal
Valio Gefilus laktoosivaba maitsestamata jogurt 2,5% 100g 100g toodet sisaldab
Energiat 220 kJ / 52 kcal
Gefilus metsamarja jogurtijook 100g toodet sisaldab
Energiat 305 kJ / 72 kcal
27. september 2014 19:28
Tere hapukoor 20% 100 g toodet sisaldab keskmiselt:
energia: 204,0 kcal
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS