Foto: Kollaaž (pildid Jaan Heinmaa)
Kersti Eero 20. mai 2023 09:05

Kas ka sina oled postkastis toidupoodide sooduspakkumiste lehti vaadates ohanud, et keegi võiks aidata välja raalida neist soodsaima? Toidutare ja Kliendilehed.ee tulevad siinkohal appi. Oleme sinu jaoks välja otsinud, milline võiks pakkumisi arvestades olla lähiajal sulle odavaim pood ning millised kaks maitsvat toitu jõuaksid kampaaniahindu kasutades lauale tavapärasest märksa soodsamalt.

Vaata pakkumisi www.kliendilehed.ee

Kui ilm rikkus ära plaani grillida või sai kogemata koju liiga palju toorvorste varutud, siis võiks need koos köögiviljadega ahju panna. Kõik ühes ahjuroog valmib imelihtsalt, vaja vaid koostisosad kokku segada ja pooleks tunniks ahju lükata. Kui kasutada roas eri värvi tomateid ja paprikaid, pakub toit ka silmailu. Samas köögiviljade valik sõltub igaühe isiklikest maitse-eelistustest, nii et miks mitte panna kokku veel eriti pilkupüüdev potitäis.

Köögiviljadega ahjuvorstide retsepti vaata SIIT

Foto: Jaan Heinmaa

Toorvorste leiab 25% soodushinnaga nii Maxima kui Rimi kauplustest, kampaaniapakkumistes on toorvorstid ka Selveris ja Coopi poodides.

Retsept näeb ette ka tomatit ja pea poole soodsama kampaaniahinnaga on kobartomat praegu müügil Rimi poodides (kilo hind 1,99 eurot). Selveri poodidest leiab 42% soodushinnaga kirss-ploomtomateid, nii et poolekilose paki saab kätte 3,99 euroga (kilo hind 7,98 eurot). Maximas kehtib 50% soodustus kirsstomatitele, seal küsitakse 200 g tomatikarbi eest 1,49 eurot (kilo hind 7,45 eurot). Coopi kauplustes maksab 250 g pakk kirss-ploomtomateid 79 senti (kilo hind 3,16 eurot).

Maxima kauplustest leiab kampaaniahinnaga ka paprikat, kilo valge paprika eest küsitakse seal 1,99 eurot (sääst 50%). Lidli poodides küsitakse Hispaania pikliku punase paprika kilost 4,49 eurot (sääst 30%).

Kevadine rabarberikoogi hooaeg on alanud ja pühapäeval aga võiks küpsetada ühe mõnusa rabarberi-kohupiimakoogi.

Purukattega-rabarberi-kohupiimakoogi retsepti vaata SIIT

Foto: Jaan Heinmaa

Selle retsepti järgi saab suure ahjuplaaditäie mahlast kooki, mille pehme hapukas rabarberitega põhi, mahlane kohupiimatäidis ja krõbe purukate moodustavad nauditava koosluse.  Kooki võib suve jooksul rabarberite asemel panna muidki marju -sõstraid, tikreid, mustikaid või vaarikaid -ning sügisepoole ka õunu. 

Kellel kodus rabarbereid pole, siis tavahinnast täpselt poole odavamalt leiab neid praegu Maxima kauplustest (kilo hind 1,99 eurot). Kohupiima tasub osta kas Rimist või Maximast. Rimis maksab kaks 200 g pakki Tere kohupiima 1,50 eurot ja Maximast saab 200 g paki erinevaid Otto ricottasid kätte 55 sendiga.

Kooki tehes kulub ka üksjagu võid, sestap tasub võipakk kaasa haarata Meie või Grossi kauplustest. Esimeses maksab 250 g pakk E-piima võid 1,99 (kilo hind 7,96 eurot), Grossi poes küsitakse sent vähem.

Kui kodused jahuvarud otsakorral, siis kampaaniahinnaga jahu leiab Meie kauplustest - kilone kott Kalewi nisujahu maksab seal 99 senti. Kes aga armastab küpsetistes täistera speltajahu kasutada, siis Coopi poodides maksab kilo Veski Mati speltajahu 2,15 eurot. Kooki tehes läheb vaja ka mune ja suhkrut, aga neile üheski poes kampaaniapakkumisi silma ei jäänud.

Uus hinnainfo jõuab Toidutare veebi juba kolmapäeval ehk 24. mail ja järgmisi Säästujuhi retsepte koos poodlemissoovitustega vaata järgmisel laupäeval ehk 27. mail www.kliendilehed.ee