Evelin Ilves

Foto: Mari Luud
Evelin Ilves 14. aprill 2022 13:33

On vist valude eskaleerumise aeg. Keegi ülev valutab ristil meie kõigi pattude lunastuseks. Keegi naabrinaine kannab oma rahva röögatu jõhkruse risti. Keegi sõber rühib isikliku karmakandamiga tasumise tunni poole. Mõni aga, kes võiks loota oma valule leevendust, sest nii on öelnud tema riik, peab ahastuses pettuma ja kaotama. Kaotama eneseväärikust, usku ja oma kõige kallimat vara – tervist. Minuga nädalavahetusel saarel juhtunud lugu paljastas võika augu meie rohkelt kiidetud ravikindlustuses. Et on olemas valu, millele haigekassa keerab selja.

Kõik algas peaaegu et tühjalt kohalt. Reede õhtul Hiiumaal oma igapäevasele 10 000 sammu retkele asutades tundsin, kuidas ühes näopooles tuikama hakkab. Kevadine tuul, mõtlesin algatuseks ja panin igaks juhuks ühe lisasalli kaela, mida vajadusel ümber pea mässida, kui rannikul tuul peaks tõusma hakkama.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (7)

jaak 16. aprill 2022 22:01
Ei tea, palju neid hiidlasi on, kes kõik hakkavad hambavaluga Tallinnasse söitma?
Salme 16. aprill 2022 14:24
Lugesin üllitise läbi ja tekkis küsimus: kas TAI mitte likvideerimine oleks " arsti" hambavalu leevendanud? Ja vat mis tähendab,kui oled hea eluga harjunud ja ühekorraga kuskil,mingil Hiiumaal saad teada,et arstiabi polegi 24/7, nagu pealinnas.Ja kui palju on neid,kelle perearst ei vasta päevade viisi telefoni helina peale ka tööpäevadel.Tere tulemast tavaellu,proua Evelin!
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS