Laulasmaa ja Lahemaa metsade asemel võid sõita trammiga turule, aga liitrise seenepurgi eest kasseeriti nädalapäevad tagasi Balti jaama turul 18 eurot, pooleliitrise purgi sai kätte 15 euroga. See, mis seened parasjagu purgis olid, ei paistnud hinda mõjutavat.Foto: Martin Ahven
Kersti Eero 27. november 2021 08:10

Kui tekib vastupandamatu isu seenesalati või -sousti järele, aga kodused seenevarud on juba otsas või pole neid olnudki, siis mida turult võib leida? Kui õigel ajal jäi metsas käimata, siis kust saaks viina kõrvale sobivat sakuskat?

Esmalt sean ühel novembrikuu hommikul sammud Balti jaama turule. Avaturul puhub vire tuul, aga neli babuška't on oma purkidega platsis. Seenepurkidest laotud tornide kõrval märkan ühel laual ka karpi kuivatatud puravikkudega, aga kuna olen lubanud kolleegidele seenesalatit teha ja mul pole aimugi, kuidas neist krõbuskitest uuesti seened võiks saada, otsustan hapendatud ja marineeritud seente kasuks. Tõele au andes pole ma ka hapendatud seeni varem söönud, aga peagi võin omal nahal tõdeda, et turumüüjad on ka head turundajad.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (2)

oh aegu, oh kombeid 27. november 2021 14:08
Ma kuulen esimest korda, et marineeritud seentest tehakse salatit. Meie kandis on selleks ikka soolaseeni kasutatud. Maitse asi muidugi, aga parim salat tuleb just männiriisikast.
seenemutike 27. november 2021 11:31
Minu meelest maitsevad äädikamarinaadis ollused kõik ühtemoodi, olgu teod, sibulad või seened. Kitsemamplit tasub teha omas mahlas: leem, mis praadimisel pannile jääb, pane koos seentega purki, tilli-soola ka ja purgid pastöriseerida u. 70 kraadises vees.

SISUTURUNDUS