Kolumnid

KARMO TÜÜRI SUPIPÖIAL | Olde Hansa (Tallinn): see maja oskab nii ülihästi süüa teha kui ka seda pakkuda. Vaatamata turistide tulvale 

Karmo Tüür, 4. september 2021 14:24

Kollaaž

Foto: 2x Karmo Tüür

No seda ei pea ilmselt kellelegi seletama, et kuskohast peaks otsima Olde Hansa nimelist toidupesa, eksju onju? Mõnes mõttes on tegu ju puhtaima turistilõksuga kogu oma kontseptsiooni mõttes, kuid tavaliselt kaasneb sellega ka mingi negatiivne renomee, mille kohaselt pakutakse otuvõitu välismaalastele kalli raha eest mingit suvalist jama. Aga vaata seda pole see pesa kohe üleüldse mitte, see maja pakub väärtelamusi. Kallilt? Jah. Aga ma arvan, et see on õige asja eest makstud raha. Kuid laseme nüüd pöidlatel kõneleda.

Satun siia terassile vihmasel augustiõhtul, kuid vaatamata sellele on turistirahvast nii ümberringi sagimas kui ka laudade taga palju. Õnneks leidub vaba lauake ja vaatamata kiirele tempole toimub kõik edasine üsna ladusalt. Iga kord, kui toimub kliendiga kontakt, on ka selge, mida see maja eelkõige pakub – head teenindust. Kõik need seletused toitude juurde, väikesed vestlused, mitmes keeles visatud olmenaljakesed – kõik see võib ju olla õpitud, kuid jätab väga hea mulje. Isegi kui protsess võtab aega, saab see kõik kergelt andeks antud.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

28.08.2021
KARMO TÜÜRI SIIAPÖIAL | Poko (Pärnus): mõnus kerge kalane elamus. Kallivõitu, aga täpselt selline nagu vaja
24.08.2021
KARMO TÜÜRI SUUPIPÖIAL | Kuradigrill (Narvas): sellist seljankat tuleb teleka seest näidata kolm korda päevas, et kõik teaks!
17.08.2021
KARMO TÜÜRI SUPIPÖIAL | Faehlmanni kohvik (Tallinn): blinnn! See ei ole OK! Toodi kaks käiku korraga!
10.08.2021
KARMO TÜÜRI SUPIPÖIAL | Menu (Pärnus): supi nime all pudru pakkumist ei oska heaks pidada, lihaga mõistab see maja ümber käia küll ja veel!