Toiduuudised

PAKU ENDA VARIANTE! Millised toidukohad sobivad suurepäraselt lastega peredele? (2)

Toimetas Joonatan Pärn, 5. juuli 2021 15:00

Peresõbralikust toidukohast lahkub iga pereliige, nii suur kui väike, täis kõhu ja laia naeratusega.

Foto: Rauno Vaher

Eesti Lasterikaste Perede Liit hakkab esmakordselt välja andma peresõbraliku toitlustusasutuse märgist, et tuua esile ja tunnustada toidukohti, mis pakuvad lastega peredele meeldejäävaid restoranikogemusi.

„Soovime julgustada lastega peresid ühiseid restoranikülastusi ette võtma ning peresõbraliku märgisega tunnustada selliseid toidukohti, kus pakutakse peredele vaba aja veetmise võimalusi. Peresõbralikust toidukohast lahkub iga pereliige, nii väike kui suur, täis kõhu ja suure naeratusega,“ ütleb Eesti Lasterikaste Perede Liidu president Aage Õunap pressiteate vahendusel. 

Märgise andmisel pööratakse tähelepanu sellele, kui lapse- ja peresõbralik on vastava toitlustusasutuse menüü, klienditeenindus, interjöör, ruumilahendused, ligipääsetavus ja parkimine, kas lastele on tagatud aja veetmiseks arendavaid mänguasju ning mugavad võimalused mähkimiseks.

„Samal ajal soovime suunata ka peresid endid leidma oma argipäevast rohkem aega ja võimalusi viia pere välja sööma, seda eriti ajal, mil paljud toidukohad on kriisist toibumas. Meie kõigi panusest sõltub see, kas lapsi ja peresid väärtustavad toidukohad jäävad ellu ning on avatud mitte ainult sel, aga ka järgmisel ja ülejärgmisel suvel,“ lisas Õunap.

Peresõbraliku toidukoha märgisele on oodatud kandideerima kõik restoranid ja kohvikud üle Eesti. Märgise väärilised toidukohad selgitatakse perede abil, kus kasvab vähemalt üks laps. Kampaanias osalevate perede restoranikülastused hüvitatakse 50% ulatuses.

„Restoranikriitikud ehk kampaanias osalevad pered saavad suurepärase võimaluse proovida poole soodsamalt uusi toidukohti. Tagasisidele tuginedes saame anda soovitusi kõikidele teistele lapsevanematele, kes võib-olla ei ole võimalustega kursis või ei oska valida, kuhu kogu perega järgmisel korral sööma minna,“ lisas Õunap.

Kandideerimisvormid nii restoranidele kui peredele on avatud Eesti Lasterikaste Perede Liidu kodulehel https://www.peresobralik.ee. Toidukohtade registreerimine lõppeb 25.07 ning restoranikülastused algavad augustis.

Hea lugeja, kui oskad ka ise pakkuda restorane, mis paistavad silma peresõbralikkusega, anna sellest teada kommentaariumis!