Toiduuudised

EKSTREEMDIEEDI TAGAMAAD: mis juhtub kehaga, kui süüa vaid 500 kalorit päevas? „See oli ikka kannatamine.“ (1)

Manona Paris, 3. mai 2021 21:41
INIMKATSE: Mis juhtub, kui sööd päevas vaid 500 kilokalorit ja võtad lisaks erilisi terakesi? Toitumiseksperdid soovitavad äärmusliku ülimadala energiasisaldusega menüü asemel hoopis etapilist kalorite piiramist.Foto: Vida Press
Pandeemia ajal on paljud vöökohta kasvatanud ja suvel, kui loodetavasti saab vabamalt hingata, tahaks ka kergemalt astuda. Ent kas kulutulena levivate äärmuslike dieetide abiga kaovad vaid kilod – või ka tervis?

„Need, kes ütlevad, et näljatunnet pole, valetavad. Minul töötas see dieet küll, aga see oli ikka kannatamine,“ muljetab 30aastane Kadri. Ta räägib viimasel ajal meedias ohtralt promotud dieedist. Mis see on? Lühidalt: võimalus ülikiiresti kaalust alla saada. Meelelahutuses töötav Kadri on niimoodi kahel korral enne olulisi esinemisi kaheksa kilo alla võtnud. Sa sööd päevas vaid 500 kilokalorit ja võtad lisaks erilisi terakesi. Reklaamijate sõnul peaks need terakesed tagama tervisliku kaalulanguse, „lülitades“ sisse erilise hormooni – koorioni gonadotropiini (hCG) –, mis aitab rasvavarusid maha süüa. Näljatundeta, lubavad reklaamijad.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

03.05.2021
„KUUUURIJA“ | Ekstreemne dieet tõi terviseprobleemid! Kaalulangetaja Karin: ise olin rumal
01.04.2021
Arst hoiatab MMSi joomise eest: see ei hävita vähirakke ega tapa koroonat. See on mürgitamine!
30.03.2021
„MÕTTEKOHT“ | Kas sa teadsid, et söömishäire võib endast märku anda juba 12aastastel lastel?
11.03.2021
LOHUTAD END TOIDUGA JA KOSUD? Vaimse tervise õde soovitab, kuidas isud ja magusakiusatus kontrolli alla saada!