Toiduuudised

VIIMANE AEG MUNE OSTA! Miks tuleks lihavõteteks koksimiskraam just nüüd soetada? 

Toidutare, 27. märts 2021 12:07
MunakoorimineFoto: PantherMedia/Scanpix
Vastus on väga lihtne - kui tahad end säästa lihavõtette ajal munade koorimise frustratsioonist, peaksid laskma munadel veidi vanemaks saada. 

Miks? Sest vanematel munadel tuleb koor paremini lahti. Muidu koorid maha ka pealmise osa munavalgest ja kaotad suure osa söödavast sisut. Väga ärritav. 

Seega, kuna lihavõteteni on alla kahe nädala, sea sammud poe poole enne, kuin kõik valged munad riiulitelt otsa saavad ja soeta munavanu juba täna. Kodus mane need jahedasse kohta, kas külmikusse või sahvrisse. Jälgi ainult, et munad läbi ei külmuks, see paneb koore pragunema. 

Miks peavad muna enne keetmist paar nädalat vanust koguma?

Mida vanemaks muna saab, seda rohkem kaotavad nad läbi poorse munakoore niiskust ning koorealune õhumull suureneb. Samuti muutud munavalge ph-tase, muutudes ajas kõrgemaks. Need mõlemad teevad koorimise lihtsamaks, vahendab The Kitchn. 

Praegu varutud munad peaks lihavõteteks ilusasti piisavalt seista saama, et koorimine sujuks vaevatult ja munarattad võileival tuleks ilusad. 

Ning meenutame - kõigi munatootjad lubada lihavõteteks valmistuda, saabuvad need alati mõnevõrra ootamatult. Nagu Murphy seadus ütleb: siis kui sina Suurel Reedel poodi lähed, on lett tühi, või alles vaid pruunid munad. 

Niiet osta munad targu täna! Kuidas aga muna värvida? Seda vaata aga meie mega munagaleriist artikli lõpust!

Samal teemal

02.04.2021
MEGA MUNAGALERII | Saa inspiratsiooni eelmise aasta munadepühade saagist ja saada meile enda selle aasta kaunistatud munad