Toiduuudised

TUNNE OMA TEED | Taimetark Maret Allikas: hea tee võib üle 20 tõmmise anda, muutudes järjest paremaks (loe nippe, kuidas!) 

Kristina Madisson-Laht , 28. veebruar 2021 12:45
KollaažFoto: 3x erakogu, Hoije Nuuter
Üleskutsed “lähme teed jooma!” ja “teeme teed!” võivad nii Eestis kui ka üle maailma, kus see kuum jook au sees on, väga erinevaid asju tähendada. Näiteks võidakse sulle pakkuda oolongit, valget-, musta- või taimeteed, aga võib-olla on hoopis moosile kuum vesi peale kallatud, mis on minu tore lapsepõlvemälestus, ütleb meditatiivsest teejoomisest lugupidav Maret Allikas, kes tegeleb Eesti tipprestoranide maitsetaimedega varustamisega.

“Teetaim Camelia sinensis on Aasiast pärit ja selles piirkonnas tähendab tee joomine, et silmas peetakse konkreetsesse botaanilisse perekonda kuuluvatest taimedest valmistatud jooki. Terminoloogiliselt on kõik joogid, mis ei kuulu teepõõsaliste sugukonda, taimne leotis. Eesti keeles ei kõla see just kuigi ahvatlevalt, kuigi joogi maitse, ilu ja kosutavad omadused on selles olemas,” ütleb Maret Allikas.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

25.07.2020
KASULIK VIDEOLOENG! Taimetark näitab metsataimi, mida ta tipprestodele korjab, et saaksid kodus odavat gurmeed valmistada
22.04.2020
MAITSEELAMUS METSAST: süüa leiab nii puu otsast kui ka puu alt