Video: Tatjana Iljina
Manona Paris | Video: Tatjana Iljina 12. veebruar 2021 10:51
Hiina uusaasta puhul palusime Tallinnas tegutseva restorani Han’s restorani perel õpetada, kuidas valmib üks nende köögi hitte – loomaliha Sichuani moodi. Kui see aga tundub keerukas, siis saab ka teada, kuidas teha Hiina tänavatoidu üht kõige lihtsamat hitti: munarooga tomatitega.

Hiina uusaasta puhul palusime Tallinnas tegutseva restorani Han’s perel õpetada meile, kuidas valmib üks nende köögi hitte – loomaliha Sichuani moodi. Kui see aga tundub keerukas, siis näidati, kuidas teha Hiina tänavatoidu üht kõige lihtsamat hitti – munarooga tomatitega.

Han’si perenaine Ruirong Yang on Eestis elanud juba kümme aastat. Tema sõnul on Eesti väga ilus. Eriti aga meeldib talle tõik, et eestlased armastavad Hiina toitu! Pererestoran Han’s on tallinlaste seas populaarne ning ka kriisiajal oma kliendid üles leidnud.

Niisiis, läksime ühel vesisel jaanuaripäeval Han’si Lauteri tänaval, et uurida – kuidas ikkagi valmib loomaliha Sichuani moodi. Tegu on Hiina köögi ühe tuntuma roaga, mida iseloomustab väga mitmepalgeline ja särtsakas maitsete palett. See on roog, mis tundub kodus tegemiseks veidi liiga keerukas…

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:

Telli Õhtulehe digipakett

Vaata võimalusi
  • 11 erinevat digiväljaannet
  • Üle 2000 artikli kuus
  • Jagamisõigus 4 sõbraga
  • Tellijatele mõeldud auhinnad
Näita vähem
€ 0 / nädal€ 11.99 / kuu
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
€ 3.99