Toiduuudised

IIRI KOHVI PÄEV! Loe, kuidas külm ja jube aeg lõi joogi, mida armastatakse kõikjal (+ retsept) 

Toidutare, 25. jaanuar 2021 10:16
Foto: Vida Press
See oli külm ja kalk aasta 1943, kui Iiri baarmen Joe Sheridan tuli ideele soojendada Foynes'i vesilennukite baasis eriti viletsa ilmaga lendu oodanud kliente kuuma kohvi sisse segatud viskiga. Kui temalt küsiti, kas tegu on Brasiilia kohviga, vastas mees: „Ei, see on Iiri kohv.“ Ja legend ollagi sündinud.

Väljaande San Francisco Chronicle reisiajakirjanik Stanton Delaplane väidab, et just tema tõi lennujaamas proovitud Iiri kohvi Ühendriikidesse. Tema näpunäidete järgi hakati seda pakkuma 10. novembril 1952 Buena Vista Cafe's San Franciscos. Kuid neil ei õnnestunud jooki korralikult taasluua, täpsemalt tabada õiget koore konsistentsi joogi peal. Niisiis kutsusid nad Joe Sheridani enda juurde tööle.

Samal teemal

On ka väidetud, et praegu maailmakuulsa kuuma kokteili autor on hoopis keegi Joseph Jackson, kes pidas omanimelist hotelli Ballybofey maakonnas Donegalis. Jook sündis, kui Jacksonil oli vaja Teises maailmasõjas lahingu eel oma kaaslasi öösel üleval hoida. Peale sõda otsustas ta hakata seda jooki enda hotellis pakkuma Iiri kohvi nime all.

Samas on kuuma musta kohvi, kange alkoholi ja magusa koore kombinatsioonid tuntud ka varasemast ajast ja mandri-Euroopast, näiteks Viinist. 19. sajandi keskel olid Austrias tuntud sellised kuumade kohvikokteilide nimed nagu KaisermelangeMaria TheresiaBiedermeier-Kaffee. Analoogseid jooke pakuti ka Põhja-Saksamaal ja Taanis. Prantsusmaal kandis kuum klaasist serveeritav kangestatud kohvijook nime Gloria. Seda on mainitud näiteks Honoré de Balzac'i ja Gustave Flaubert'i teostes.

Iiri kohvi retsepti on üritatud reeglitega sätestada, kuid eriti kaugele pole sellega jõutud – just tänu sellele, et joogil on mitu erinevat algupära.

Klassikaliselt tehakse Iiri kohvi nii:

Vala jalaga klaasi üks teelusikatäis fariinsuhkrut ja lisa kuuma musta kohvi.Sega, kuni suhkur lahustub. Alles nüüd lisa viski. See on vajalik, et suhkur paremini lahustuks. 

Seejärel kata jook ettevaatlikult vahukoorekihiga. NB! Siin lähebki asi keerukaks, nimelt Iiri kohvi tuleks juua läbi koore (ja mitte kõrrega). Koor peab katma kohvi ühtlase kihina, mistõttu ei tohi see olla liiga tugev, sest muidu kohv jooja suhu ei jõua.

Paljudes kohtades pakutakse iiri kohvi tehiskoorega, mida pritsitakse balloonist. Õige on kergelt vahustatud koor, mis tuleb lusikaga ettevaatlikult tõsta joogi peale, nii et koor ei seguneks kohviga. Koor peab ole niipalju vahus, et ei segune kohe kohviga, aga piisavalt pehme, et saaksid läbi selle kohvi rüübata.

Mitmetel maadel on Iiri kohvist enda versioonid, kus viski asemel on kasutatud neile iseloomulikke kangeid alkohoolseid jooke.  Nii on Vene kohviks nimetatud viinaga versiooni. Tuntud on ka näiteks Vana Tallinna kohv, milles on magustaja ja kangestajana kasutatud samanimelist tuntud likööri.