Toiduuudised

JOE BIDENI LEMMIKSÖÖK: jumalavallatu rämpstoidu-menüü ja koormate kaupa jäätist 

Manona Paris, 20. jaanuar 2021 18:22
Joe Biden oma lemmiktoidu - jäätisegaFoto: Reuters/Scanpix
Üllatuslikust pole päikeselise Joe Bideni (tema enda üks reklaamlauseid) menüü kuigi erinev eelkäija Donald Trumpi omast. Kuigi Biden on eeskujulikus vormis ja väidetavalt jälgib hoolega süsivesikute, valkude ja rasvade tasakaalu, armastab temagi lihtsat dineri-toitu.

Washington Examiner on nimetanud seda lausa "jumalavallatuks rämpstoidu-menüüks". Ehk burgereid, friikaid, lihtsaid võileibu. Tal on mõned veidrused, nagu munapudru ketšupiga söömine. 

Ta kõige-kõige lemmikum olevat siiski Itaalia köök. Kampaania päris algusaegadel ilmnes, et tema lemmik oleks spaghetti ohtra köögiviljaga.

President Barack Obama (kelle ametiajal oli Biden asepresident) rääkis Bideni asepresidendile Kamala Harrisele, et Joe armastab üle kõige tomatikastmes makarone. Mistahes tüüpi - vürtsikaid, leebemaid, arrabiata, Bologna kastmes. Sellega mööda panna ei saa. 

Ka Joe Biden ei hooli alkoholist - täpselt samal põhjusel nagu The Donaldki - halvad eeskujud pereringis ees. 

Biden aga armastab tohutult jäätist, vahendab Mashed. Ta on koguni öelnud, et suudab võrreldes tavaliste inimestega korraga kolmekordse portsu jäätist nahka pista. 

Samal teemal

Aprillis kirjutati, et Joe kampaania oli kulutanud 10 000 dollarit jäätisele, mis tõsi, oli mõeldud kampaanias kaasalööjatele. "Ma ei joo. Ma ei tee suitsu. Kuid ma armastan väga jäätist," on ta ise öelnud. Mehe lemmikjäätis on Jeni soola-maapähklijäätis šokolaaditükkidega. Seda on naljamisi nimetatud ka tema soorituseparandajaks. 

Ka kõiksugu desserdid on Bideni silmis heas kirjas. Ta armastab igasuguseid kokke ja küpsetisi, alates New Yorgi toorjuustukoogist lõpetades glasuuritud sõõrikuteni. 

Ka Bideni proua Jill armastab nagu Melaniagi kanafileed. Neid ühendab isegi sama roog - kanafilee parmesanikoorikust katte all. Sellega aga ühised nimetajad lõppevad - nimelt olla Jill imehea kokk, kellele meeldib väga eksperimenteerida. Ehk ta teeb süüa maitse, mitte retseptide järgi, edastab Parade.com. 

Klikka retseptil: Kanafilee Valencia moodi 

Kanafilee Valencia moodi Foto: Jaan Heinmaa

Valencia on piirkond Hispaanias, mis on kuulus oma apelsinide-klementiinide-mandariinide ja nende toidus kasutamise poolest. Selles retseptis ongi vaid kaks peategelast: kana ja apelsin. Kõik ülejäänu aitab maitsed kokku siduda.

 

Klikka retseptil: Pasta Bolognese 
 
BologneseFoto: Hele-Mai Alamaa