Kolumnid

KARMO TÜÜRI SUPIPÖIAL | Mida mõtleb see, kes paneb sööklale nimeks cafe ja lubab restoraniväärilist elamust 

Karmo Tüür, 25. detsember 2020 09:28
Aatrium Cafe Tartu LõunakeskusesFoto: Karmo Tüür

Tartu linnaservas asuvasse Lõunakeskusesse satub minusugune autovaba inimene nii umbes kord-kaks aastas. Seekord, jõulueelsel päevakesel tuleb veel eriti erakordselt hästi meelde, miks sinna minemine nii keeruline on – meeletu masinate jada, tiguaeglane liiklus ja umbetäis parkla. Õnneks on taksojuht rahuliku meelega inimene ja nii veeretame vaikselt jutupalli, kuni aegamisi läheneme.

Tuleb pattu tunnistada, et minagi läksin katkuajal kaubanduskeskusesse. Kingituse järele, mis muud. Aga no tõesti mujal seda konkreetset vajalikku asjakest saada polnud. Aga ühtlasi vaatasin veebist järgi, et kas mõni sealne puhvet oleks ka seda väärt, et sinna oma pöidlaid surada. Sest et noh, kuigi kirjas on neid toidukohti seal 25 (jaaaaa-jaaaa, kakskümmendendviis!), paigutub enamik neist minu jaoks mitte ihaldusväärsesse kategooriasse „tänavatoit“.

Hmmm, tundub et nähtus nimega Aatrium Cafe võiks siiski olla kohake, kus saab ka päris toitu. Panen pöidlad valmis ja sean sammud sinnapoole ning kohale saabudes heitun. Mõttes nüüd siis et ... söökla? Nime järgi kohvik. Oma ülilakoonilisel veebilehel lubab, et „Aatrium Cafe pakub sulle kohapeal valmistatud bufee valikut, mis on restorani tasemel.“ Ja tegelikult on siis vana hea söökla, kus sa võtad kandiku peale oma valitud toidud kokku ja maksad kassas kõik kenasti tüki/grammi pealt kinni.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

19.12.2020
KARMO TÜÜRI SUPIPÖIAL | Spargel Tartus: maksa kasutamine on äge ja hästi välja kantud
12.12.2020
KARMO TÜÜRI SUPIPÖIAL | Reval Cafe sai Tartus uue võimaluse – ja nad oleks peaaegu uuesti selle ränga vea teinud!
01.12.2020
KARMO TÜÜRI SUPIPÖIAL | Puhast toidurõõm Hansatallis Tartus – kõik pöidlad püsti mis püsti!
28.11.2020
KARMO TÜÜRI SUPIPÖIAL | 7 Ürti: nii kentsakat borši, kus puljong maha ununeb, ei oska ma hinnata